Egzotycznie w Orientarium

Osoby z niepełnosprawnościami – uczestnicy kaliskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Fundacji Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie”, 5 lipca wzięli udział w wycieczce do łódzkiego ogrodu zoologicznego.

Była to nasza pierwsza wycieczka po trudnym okresie pandemii i jednocześnie pierwsza wizyta w ZOO w Łodzi. W ostatnim czasie Ogród wzbogacił się o nowy, piękny obiekt – Orientarium, którego ogromny pawilon zwiedziliśmy oglądając wiele gatunków egzotycznych zwierząt i ryb.

Duże wrażenie na wszystkich sprawiło przejście najdłuższym w Polsce, 26 metrowym tunelem podwodnym. Bardzo podobały nam się również pozostałe ekspozycje, pokazujące zwierzęta i rośliny z różnych biotopów świata.

Po fali męczących upałów pogoda w dniu wycieczki sprawiła nam miłą niespodziankę, było przyjemnie ciepło, a pod koniec zwiedzania pokropił nawet lekki deszczyk.

Po długim spacerze w ogrodzie zoologicznym cała grupa udała się do pobliskiej restauracji na obiad, po którym udaliśmy się w kierunku Kalisza, gdzie dotarliśmy wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni nowych wrażeń.

Tekst i fot.: Mariusz Patysiak / Fundacja „Miłosierdzie”

Data publikacji: 07.07.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również