Konkursy PFRON

Uroczysty finał konkursów PFRON pn. „Sztuka Osób Niepełnosprawnych" oraz „Otwarte Drzwi", z wręczeniem nagród, odbył się 26 października br. w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Ważnym społecznie celem wymienionych konkursów jest popularyzowanie idei szeroko pojętej integracji społecznej i rehabilitacji, przede wszystkim poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych oraz promowanie nowatorskich rozwiązań naukowych i technologicznych, ciekawych i godnych wdrożenia oraz popularyzowanie wyników badań opracowywanych na wyższych uczelniach.

Spośród zgłoszonych w tegorocznym VIII już Konkursie „Otwarte Drzwi” – na najlepszą pracę magisterską lub doktorską dotykającą problematyki niepełnosprawności, związaną z rehabilitacją społeczną, zawodową lub medyczną osób niepełnosprawnych – wyróżniono 12 prac magisterskich i dwie doktorskie.

Tegoroczna dziewiąta edycja Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odbyła się pod hasłem „Marzenia o Europie” w związku z polską Prezydencją w Unii Europejskiej. Nadesłano ponad tysiąc prac w kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja. Ich autorami są uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, niepełnosprawni podopieczni ŚDS oraz mieszkańcy DPS.

Wystawę można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie – do 3 listopada.

Galeria nagrodzonych prac (pobierz)

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również