Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zaprasza na:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zaprasza na:

1) Oprowadzanie po wystawie „Frank Stella i synagogi dawnej Polski" z tłumaczeniem na Polski Język Migowy PJM, które odbędzie się 2 czerwca 2016, godz. 16.00-18.00
Zaproszenie w Polskim Języku Migowym pod linkiem

Wystawa „Frank Stella i synagogi dawnej Polski” prezentowana jest w Muzeum POLIN w Warszawie do 20 czerwca 2016 roku. Więcej o niej można przeczytać tutaj.

Na wystawie w Muzeum POLIN nie tylko prezentowane są niezwykłe prace nowojorskiego twórcy i fascynująca historia ich powstania. Po raz pierwszy reliefy z cyklu Polskie miasteczka (Polish Village Series) zostaną zestawione ze źródłami inspiracji Stelli, a więc przedwojennymi zdjęciami i rysunkami pomiarowymi synagog. Na wystawie przenikają się dwa – wydawałoby się – odległe światy: drewnianych synagog i amerykańskiej sztuki współczesnej.

Wydarzenie składa się z oprowadzania zakończonego wspólnym przygotowaniem abstrakcyjnego reliefu z różnych materiałów, inspirowanego pracami Franka Stelli. Istnieje również możliwość wypożyczenia indywidualnych pętli indukcyjnych.

Wstęp wolny, prosimy o dokonanie rezerwacji drogą mailową: zbenesz@polin.pl

Więcej informacji pod linkiem

2) Dzień Dziecka w Muzeum POLIN: warsztaty dla dzieci w wieku 4–10 lat z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, który odbędzie się 5 czerwca, godz. 11.00–13.00 i 13.00–15.00

Zaproszenie w Polskim Języku Migowym pod linkiem

W tym roku król Maciuś wraz z Alicją zabiorą wszystkie dzieci do Krainy Czarów. Dzień Dziecka odbędzie się w parku dookoła budynku muzeum. W tej pięknej scenerii odbędzie się kilkanaście warsztatów o różnej tematyce, wśród których dwa będą tłumaczone na Polski Język Migowy:

Warsztat „Filiżanki z Krainy Czarów”, godz. 11.00–13.00

Podczas warsztatu przy pomocy bezzapachowych farb wodorozcieńczalnych do ceramiki będziemy ozdabiać filiżanki na herbatkę u Kapelusznika. Farby po wyschnięciu będzie można utrwalić we własnym domu w piekarniku w temperaturze 150 stopni przez około 30 minut lub po wstawieniu na kilkanaście sekund do mikrofalówki.

Warsztat „Magia czasu”, godz. 13.00–15.00

W czasie warsztatu dzieci przygotują zaczarowane zegary. W ruch pójdą pianki i duże kolorowe kartony. Zegar będzie można zawiesić na ścianie lub postawić na drewnianej nodze.

Wstęp wolny, prosimy o dokonanie rezerwacji drogą mailową: zbenesz@polin.pl
Więcej informacji pod linkiem
Data publikacji: 31.05.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również