Napisali do redakcji: InfoLinkownik Informator Niepełnosprawnych

Jestem autorem pomysłu i „webmasterem" InfoLinkownika Informatora Niepełnosprawnych, dostępnego w sieci pod adresem http://infolinkon.waw.pl/ i związanego z nim bloga http://blog-infolinkownikona.blogspot.com/. Obecnie InfoLinkownik jest jedną z nielicznych, a może jedyną witryną adresowaną do osób niepełnosprawnych dostępną w Polsce o tak szerokim zakresie tematów i o ogólnopolskim wymiarze, portalem który „doprowadza" osobę zainteresowaną bezpośrednio na strony potrzebnych organizacji czy instytucji.

Informacja o stronie:
InfoLinkownik ma pomóc osobom niepełnosprawnym w odnalezieniu się w traumatycznej sytuacji jaką jest przyjęcie do świadomości własnej niepełnosprawności. Informacje uzyskane z pomocą InfoLinkownika pomogą w znalezieniu miejsca w którym można uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności, kartę parkingową i poznać uprawnienia osób niepełnosprawnych. Są tu linki do stron instytucji i organizacji potrzebnych do łatwiejszego odnalezienia się w otaczającej rzeczywistości. Z InfoLinkownikiem łatwiej znaleźć miejsca rehabilitacji – od klasycznej do animaloterapii. Znajdują się tu także odnośniki do stron organizacji prowadzących kursy i szkolenia dla niepełnosprawnych przydatne chociażby do zmiany kwalifikacji zawodowych. Z nowymi umiejętnościami i InfoLinkownikiem można łatwiej znaleźć pracę. Są też przekierowania do szkół jazdy szkolących niepełnosprawnych, do miejsc, w których można uzyskać pojazd dostosowany do indywidualnych potrzeb kierowcy lub pasażera. Dla potrzebujących sprzętu rehabilitacyjnego znajdą się linki do odpowiednich sklepów i wypożyczalni. To jeszcze nie wszystkie dziedziny w jakich InfoLinkownik może być przydatny użytkownikom.
Zachęcam do obejrzenia portalu. Mam nadzieje, że zakres i funkcjonalność InfoLinkownika spodoba się Państwu.

Zapraszam również do bezpłatnego dodawania do Informatora organizacji i instytucji, których zadaniem jest między innymi prowadzenie działań skierowanych na potrzeby niepełnosprawnych. Zależy mi zwłaszcza na zgłoszeniach organizacji o zasięgu lokalnym, żeby nie powiedzieć działających dla sąsiadów.

Piotr Wittenberg
InfoLinkownik – Informator Niepełnosprawnych

infolinkownikON@gmail.com

http://infolinkon.waw.pl/
http://blog-infolinkownikona.blogspot.com/
http://groups.google.com/group/forumInfolinkownikaON?hl=pl

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również