Polska to jest wielka rzecz!

Laureaci, organizatorzy i jury

- Już 10 lat jesteśmy organizatorami ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego – powiedziała 13 października Violetta Trzcina, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, witając jego uczestników.

– Spotkaliśmy się, by uczcić fakt odzyskania niepodległości oraz powstań śląskich, bo to one zadecydowały o sprawie Śląska – podkreśliła dyr. Trzcina, oddając głos recytatorom. – Jestem przekonana, że poziom będzie wysoki, życzę miłej atmosfery i spełnienia artystycznych marzeń.

„I płynął piękny polski śpiew”, gdy utwór K. Ligonia interpretowali recytatorzy i gdy ze sceny popłynęły strofy „Na dzień zmartwychwstania”, „Gawędy o miłości ziemi ojczystej, „Tej, co nie zginęła, „Powstańca z roku 1863”, „Ojczyzny” czy „Roty Górnośląskiej”. „Tu wszędzie Polska” – przekonywała emocjonalnie jedna z uczestniczek konkursu.

Kinga Kasprzyk - laureatka konkursu

Kinga Kasprzyk – laureatka konkursu

Wszyscy biorący w nim udział zasługują na pochwałę i podziękowania za podjęty trud. Jury, podkreślając wysoki poziom konkursu, wyróżniło najwyżej Kingę Kasprzyk oraz Mikołaja Orodzińskiego z SOSW w Dąbrowie Górniczej, ale słowa uznania skierowało również do pozostałych nagrodzonych przede wszystkim z ośrodka w Cieszynie.

 Jury, dyrektor SOSW V. Trzcina i laureaci

Jury, dyrektor SOSW V. Trzcina i laureaci

Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Polska to jest wielka rzecz”. Na zakończenie na jego uczestników czekała niespodzianka – tort w barwach narodowych!

Słodki poczęstunek w barwach biało-czerwonych

Słodki poczęstunek w barwach biało-czerwonych

Konkurs odbywał się w ramach programu Koalicje dla Niepodległej „Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?”. Jego współorganizatorem było także dąbrowskie Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem do celu”.

Iwona Kucharska, fot. Marzena Krupa-Garwol

Data publikacji: 19.11.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również