Spotkanie i warsztat w Muzeum POLIN

Spotkanie i warsztat w Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN serdecznie zaprasza na:
Spotkanie „Przynoszę rzecz, przynoszę historię. Rozmowy z darczyńcami" – spotkanie autorskie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy PJM, które odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18:00.

Spotkanie z autorami książki poświęconej darczyńcom muzeum – kilkuset osobom z całego świata, które przekazały do zbiorów muzeum obiekty i opowieści związane z historią polskich Żydów. Podczas spotkania wyświetlony zostanie także reportaż Kolekcja oraz wybrane fragmenty relacji filmowych z darczyńcami z wgranym tłumaczeniem na Polski Język Migowy (PJM).

Obowiązują zapisy pod adresem email: zbenesz@polin.pl

Warsztat dla osób z dysfunkcją wzroku „Architektura drewnianych synagog”, który odbędzie się 16 kwietnia w godz. 11:00-16:00.

Warsztat przeprowadzą Tomasz Kunicki-Goldfinger – kulturoznawca, redaktor książki „Bramy Nieba. Bóżnice murowane na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej” Marii i Kazimierza Piechotków, a także Wiktor Dubaniewicz – tyflopedagog, nauczyciel technik pracy w drewnie w Ośrodku Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod adresem email: zbenesz@polin.pl

Warsztat towarzyszy wystawie „Frank Stella i synagogi dawnej Polski” prezentujacej nie tylko niezwykłe prace nowojorskiego twórcy, ale również fascynującą historię ich powstania. Po raz pierwszy reliefy z cyklu Polskie miasteczka (Polish Village series) zestawione zostały ze źródłami inspiracji Stelli, a więc przedwojennymi zdjęciami i rysunkami pomiarowymi synagog.

Więcej informacji o wystawie: www.polin.pl/frank-stella-i-synagogi-dawnej-polski
sza
Data publikacji: 01.04.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również