Szkoła rodzenia w języku migowym

Szkoła rodzenia w języku migowym to autorski i pionierski pomysł Fundacji FONIS realizowany w 2021 roku. W jego ramach zaplanowano powstanie ponad 30 nagrań filmowych, do udziału w których zaproszono dwie położne, fizjoterapeutę i psychologa. Treści przez nich przekazywane przetłumaczono na polski język migowy, tak, aby uczynić je dostępnymi dla osób niesłyszących.

Przygotowano również wariant z napisami dla odbiorców słabosłyszących. Aby z niego skorzystać, należy skontaktować się z Fundacją (sms: 690 502 670 lub mail: kontakt@fonis.pl).

obejmuje ponad 30 nagrań filmowych. Każde nagranie filmowe w ramach projektu “Szkoła rodzenia w języku migowym” poświęcone jest innemu tematowi z zakresu przygotowania do roli mamy i taty. Wśród nich znajduje się m.in.  odcinek poświęcony laktacji, pozycjom do karmienia, diecie niemowlęcia, emocjom związanym z ciążą i okresem po porodzie, a także pielęgnacji noworodka. Będzie mowa również o sposobach wspierania rozwoju psychoruchowego dziecka, ćwiczeniach bezpiecznych dla kobiet w ciąży i relacjach w związku po pojawieniu się dziecka. W nagraniach wystąpili specjaliści na co dzień zajmujący się towarzyszeniem rodzicom, oczekującym na urodzenie dziecka. Są to specjaliści ze szkoły rodzenia prowadzonej we Wrocławiu przez Fundację Evangelium Vitae.

Realizacja „Szkoły rodzenia w języku migowym” jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Credit Agricole Bank Polska oraz współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, która udostępnia nam pomieszczenia do nagrań. Projekt wspiera również Biuro Wrocław bez Barier, które objęło go patronatem.

Fundacja Fonis zaprasza do korzystania i udostępniania innym zainteresowanym. Nagrania dostępne są tutaj.

pr/, fot. pexels.com

Data publikacji: 23.05.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również