W Krakowie powstanie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne

Miasto we współpracy z organizacją UNICEF, na podstawie podpisanego porozumienia, 1 września zamierza uruchomić Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne, w ramach którego planowane jest powstanie szkoły dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Będą się mogły w niej uczyć zarówno dzieci z Polski, jak i z Ukrainy. Szkoła będzie w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Został już złożony wniosek do kuratorium oświaty.

Klasy będą liczyły maksymalnie sześć osób, a wszyscy uczniowie będą realizować specjalnie opracowany program. Do tej placówki będzie mogło uczęszczać docelowo 40 osób.

Centrum zapewni dzieciom także opiekę medyczną i psychologiczną. Zostaną tam zatrudnieni specjaliści, którzy będą świadczyć pomoc rehabilitacyjną dla uczniów oraz wsparcie psychologiczne nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodzin. Oprócz tego dzieci z Ukrainy będą miały stały kontakt z lektorami ojczystego języka.

Do końca tego roku zadanie ma być finansowane ze środków UNICEF-u, a w kolejnych latach UNICEF będzie współfinansował to zadanie.

Info: krakow.pl, fot. freepik.com

Data publikacji: 29.07.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również