Wakacyjne półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami w Krakowie

Profesjonalna opieka dostosowana do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, bogata oferta zajęć, integracja, a także szansa na wytchnienie dla opiekunów − miasto po raz kolejny organizuje półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami. Przez okres wakacji w różnych punktach Krakowa odbędą się zajęcia, w których będzie mogło wziąć udział ponad 340 osób.

W półkoloniach, finansowanych przez miasto i realizowanych przez partnerów, mogą uczestniczyć dzieci i młodzież do 24. roku życia ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych, mieszkające lub uczęszczające do szkoły na terenie Krakowa.

Poszczególne turnusy trwają pięć dni – odbywają się od poniedziałku do piątku. W tym czasie realizowane są różne zajęcia, między innymi sportowe, edukacyjne czy plastyczne, dostosowane do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podopieczni mają zapewnioną profesjonalną opiekę, a także drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. W czasie, kiedy uczestnicy półkolonii mają zorganizowany bezpieczny wypoczynek, ich opiekunowie mogą załatwić potrzebne sprawy albo zwyczajnie odpocząć.

To kolejna edycja przedsięwzięcia. Organizatorzy przygotowali 344 miejsc. Szczegółowe informacje wraz z wykazem organizacji realizujących półkolonie i danymi kontaktowymi można znaleźć na stronie Kraków bez Barier.

Akcja co roku cieszy się bardzo dużą popularnością. Tego rodzaju inicjatywy są organizowane przez miasto od kilku lat – zarówno w czasie wakacji, jak też ferii zimowych. W każdej z edycji bierze udział kilkaset dzieci. Na realizację tej edycji Kraków przeznaczy 500 tys. zł.

Info: krakow.pl, fot. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Nadzieja

Data publikacji; 17.06.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również