„Wybuch” kreatywności w Koninie – ogólnopolskie warsztaty z plastykoterapii

„Wybuch" kreatywności w Koninie - ogólnopolskie warsztaty z plastykoterapii

Ostatnie dni sierpnia to czas, w którym 31 osób z całej Polski miało możliwość rozwijać swoje umiejętności plastyczne i terapeutyczne pod czujnym okiem Barbary Kasprzak - świetnej plastyczki i wieloletniej terapeutki. Warsztaty arteterapeutyczne organizowane są w ramach projektu „Arteterapia drogą do twórczej integracji II""przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ.

Obecnie trwa IV edycja warsztatów, biorą w niej udział instruktorzy, opiekunowie, terapeuci i wolontariusze pracujący z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. W 2016 roku zostanie przeszkolonych 206 osób. Plastykoterapia jest jednym z pięciu bloków tematycznych, które realizowane są w ramach projektu.

Uczestnicy warsztatów mówią, że uczą się poprzez zabawę, bo jak wiadomo taki sposób na naukę jest najlepszy. Zajęcia pozwalają rozwinąć kreatywne myślenie, są prezentowane nowe techniki i metody, które później zostaną wykorzystane w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Wszystkie metody są później dostosowywane pod możliwości podopiecznych.

Bardzo ważnym elementem zajęć jest nawiązywanie kontaktów i relacji a także dzielenie się własnymi doświadczeniami. Osoby biorące udział w warsztatach są dla siebie nawzajem inspiracją. – Podczas warsztatów nastąpił niespodziewany „wybuch” kreatywności. Co zaowocowało powstaniem przepięknych i niezwykłych obrazów i dzieł – mówi Ewa, jedna z uczestniczek.

Projekt współfinansowany jest ze środków PFRON oraz 1% podatku. Więcej na temat projektu na: http://podajdalej.org.pl/.

Zobacz galerię…

Info: Podaj Dalej, fot. Marika Sypniewska

Data publikacji: 06.09.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również