10 dni z kulturą dostępną dla wszystkich!

24 sierpnia wystartował nowy Festiwal Kultury Wrażliwej – pierwsze na taką skalę wydarzenie w Małopolsce, w którym kultura staje się dostępna dla wszystkich, bez wyjątku!

Festiwal powstał w ramach programu Małopolska. Kultura Wrażliwa realizowanego od 2016 roku w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWM. Bezpośrednim organizatorem programu jest Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. W jego ramach realizowane są działania, które przyczyniają się do podniesienia poziomu otwartości i dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Nowy festiwal to wspaniała okazja do ich bliższego poznania.

Przez 10 dni swoją ofertę w tym zakresie zaprezentują 23 instytucje kultury województwa małopolskiego oraz jedna ze wspieranych finansowo przez Województwo galerii BWA. To bogaty, różnorodny i otwarty na każdego odbiorcę program. Na publiczność czekają więc specjalne wystawy, spektakle teatralne, projekcje filmowe, koncerty czy warsztaty.

– Dostęp do kultury jest prawem każdego człowieka, a nie przywilejem. Dlatego wszyscy powinniśmy móc skorzystać z oferty edukacyjno-kulturalnej, która jest dostosowana do naszych potrzeb. Dzięki udziałowi w festiwalu każdy może przekonać się, że kultura jest na wyciągnięcie ręki i w całej Małopolsce każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Festiwal potrwa od 24 września do 4 października. Więcej informacji na stronie festiwalu

Info: malopolska.pl

Data publikacji: 25.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również