11 czerwca Dniem Zaczarowanej Piosenki

Organizowany, od 2005 r., przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” Festiwal Zaczarowanej Piosenki nie odbędzie się w tym roku. Zdecydowała o tym zarówno sytuacja ekonomiczna, jak i warunki postpandemiczne w naszym kraju.

W miejsce Festiwalu Zaczarowanej Piosenki odbywa się w tym roku Rodzinny Konkurs Zaczarowanej Piosenki. Zgłoszenia do niego mogli nadsyłać wszyscy laureaci dotychczasowych 16. edycji FZP. 5 maja jury wyłoniło 12 finalistów.

Z kolei o wyborze laureatów Rodzinnego Konkursu Zaczarowanej Piosenki zdecydują internauci. Głosowanie potrwa od 1 do 11 czerwca, na platformie www.plebiscyt.pl/zaczarowanykonkurs. Będą tam również zamieszczone nagrania finałowych utworów. Laureaci otrzymają nagrody: I miejsce – 15 000, II – 10 000, III – 5000 zł.

W gronie finalistów Rodzinnego Konkursu Zaczarowanej Piosenki prezentują się m.in. Kamil Czeszel, zwycięzca „Debiutów” 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który pierwsze kroki na profesjonalnej scenie muzycznej stawiał podczas Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, oraz Aleksandra Nykiel. W 2019 r., po sukcesie w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, wokalistka z Bielska-Białej wygrała telewizyjną „Szansę na sukces” i opolski amfiteatr opuszczała z Nagrodą Publiczności.

Pełną listę finalistów wraz z ich biogramami znajdą Państwo na stronie https://mimowszystko.org/zaczarowanykonkurs/.

Laureatów Rodzinnego Konkursu Zaczarowanej Piosenki poznamy 11 czerwca, podczas transmisji online. W jej trakcie Anna Dymna wraz z przyjaciółmi powspomina dotychczasowe edycje naszego ogólnopolskiego konkursu dla uzdolnionych wokalnie osób z niepełnosprawnościami.

Zachęcamy Państwa do włączenia się w wybór laureatów finału Rodzinnego Konkursu Zaczarowanej Piosenki.

Info: FAD

Data publikacji: 03.06.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również