„Ach! Odessa – Mama…” bez barier w Teatrze Żydowskim w Warszawie

„Ach! Odessa – Mama..." bez barier w Teatrze Żydowskim w Warszawie

Teatr Żydowski w Warszawie włącza się do II Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier. 

4 października odbędzie się specjalne przedstawienia musicalu „Ach! Odessa – Mama…” z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością wzrokową i słuchową. Widowisko, ukazujące romantyczny świat bandyckiej dzielnicy Odessy na początku XX wieku, jest jedną z najpopularniejszych pozycji w repertuarze teatru.

Budynek Teatru Żydowskiego jest obiektem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo, którzy na co dzień mogą się po nim swobodnie przemieszczać i w wygodny sposób oglądać przedstawienia. Na Tydzień Kultury Bez Barier przygotowano specjalne wydarzenie również dla osób niesłyszących, niedosłyszących, niedowidzących i niewidomych. Spektakl „Ach! Odessa – Mama…” 4 października o godz. 19.00 będzie wystawiony z napisami oraz audiodeskrypcją. Dodatkowe informacje na stronie:
http://www.wtkbb.pl/program/kalendarium/33/spektakl-ach-odessa-mama-z-audiodeskrypcja-napisami-dla-nieslyszacych
Opis spektaklu:
Bandycka dzielnica Odessy, tzw. Mołdawianka, to miejsce owiane legendą. To właśnie tam toczyło się życie odeskiego półświatka w czasach, gdy miasto było ważnym portem carskiego imperium objętym specjalną strefą wolnocłową. Odessę zamieszkiwała wówczas niezwykła mieszanka etniczno-kulturowa, łącząca Europę i Azję, chrześcijan, żydów i muzułmanów. Wokół kupców, eksporterów ukraińskiego zboża czy przemytników kręciło się wielu bandytów i złodziei, którzy korzystali z licznych okazji do szybkiego wzbogacenia się. Królem żydowskich złodziei z Mołdawianki był Benio Krzyk, który, zaczynając jako zwykły rabuś, awansował szybko na pierwszorzędną postać odeskiego półświatka.
Dźwięki muzyki żydowskiej, rosyjskich romansów, rytmów rumuńsko-besarabskich, muzyki ludności turecko-kaukaskiej, a także kozackich pieśni ludowych – to wszystko pozwala nam się przenieść do zaginionego świata Odessy z początku ubiegłego wieku.
Dodatkowe informacje:
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=fXoQNMNge8s
Spektakle: 4 października o godz. 19.00 (pokaz przystosowany dla osób niepełnosprawnych wzrokowo i słuchowo) i 5 października o godz. 18.00 (pokaz standardowy – dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo)
Strona spektaklu: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/ach-odessa-mama
Bilety: dostępne jeszcze w Teatrze Żydowskim, do nabycia pod numerem (+48 22) 8506450, (+48 22) 8505656 i bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online http://www.teatr-zydowski.art.pl/

REŻYSERIA, LIBRETTO I INSCENIZACJA: Jan Szurmiej
KIEROWNICTWO MUZYCZNE, KOMPOZYCJE I ARANŻACJE: Hadrian Filip Tabęcki
PIOSENKI I ICH TŁUMACZENIA: Wojciech Młynarski, Aleksander Rozenbaum, Andrzej Zaorski, Roman Kołakowski, Andrzej Ozga, Jan Szurmiej
CHOREOGRAFIA: Iliana Alvarado, Jan Szurmiej
STEP: Małgorzata Majewska, Paulina Lombarowicz
SCENOGRAFIA: Wojciech Jankowiak
KOSTIUMY: Marta Hubka
PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Teresa Wrońska
KOREPETYTOR WOKALNY: Michał Salamon
ASYSTENT REŻYSERA: Agnieszka Kamińska, Henryk Rajfer
OBSADA: Zespół Teatru Żydowskiego
Prapremiera: 9 czerwca 2012 r.

Oficjalna strona Teatru Żydowskiego:
http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Fanpage na Facebooku:
http://www.facebook.com/TeatrZydowskiimEsteryRacheliiIdyKaminskich

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie, Plac Grzybowski 12/16

Zobacz galerię

Fot. A. Wencel

Data publikacji: 29.09.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również