Andrzej Brandstatter nie żyje

Andrzej Brandstatter

Zmarł 13 maja, miał 72 lata. Był muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów i ikoną kultury Podhala. Przez wiele lat zmagał się z postępującą chorobą – stwardnieniem rozsianym.

Oto jak pożegnano go na stronie Urzędu Niasta w Zakopanem:
„Z głębokim smutkiem żegnamy Andrzeja Brandstattera, twórcę zespołu Krywań, założyciela wraz z żoną Małgorzatą Fundacji Pro Artis, w której zbierali fundusze na poszukiwanie i szlifowanie dziecięcych talentów.

Każde dziecko, zdrowe czy niepełnosprawne, które rwie się do muzykowania albo do rysowania, dostaje dzięki Fundacji szansę nauczyć się więcej, wystąpić na scenie, przeżyć niezapomnianą przygodę. Efekty pracy Andrzeja Brandstattera i Jego żony mogliśmy podziwiać co roku podczas zakopiańskich Wierchowych Spotkań.

Odszedł Człowiek wielkiego serca i hartu ducha, który swym uśmiechem i pogodą zarażał innych. Jesteśmy wdzięczni, że było nam dane się spotkać.”

Andrzej Brandstatter urodził się w Opolu, ale większość swojego życia związał z Tatrami i Podhalem. Wśród dzieci, które wspierała i kształciła Fundacja Pro Artis były również szieci z niepełnosprawnościami.

Oprac. rhr/, fot. z archiwum rodziny.

Data publikacji: 14.05.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również