Arteterapia w GWSP

Arteterapia w GWSP

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Chorzowie zaprasza 17 października br. na konferencję naukowo-metodyczną nt. „Sztuka w terapii, rozwoju i edukacji".

Wybitni specjaliści w dziedzinie arteterapii przekażą swoje obserwacje, przemyślenia i sugestie rodzicom, pedagogom, nauczycielom, psychologom, studentom, coachom i wszystkim zainteresowanym uczestnikom spotkania, które rozpocznie się o godz. 9.00.

Po rozpoczęciu konferencji przez prof. Andrzeja Klasika, rektora GWSP, jako pierwsza wystąpi prof. Katarzyna Krasoń z Uniwersytetu Śląskiego z wykładem „Między fenomenologią a pewnością, czyli o sposobie badania skuteczności arteterapii”. Profesorowie Jolanta Jastrząb i Wiesław Karolak z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Łodzi poprowadzą wykłady nt. „Recycling artystyczny” i „Działania plastyczne naturalną skłonnością do wyrażania emocji”. W części plenarnej wykłady wygłoszą również: dr Anna Glińska-Lachowicz z Uniwersytetu Opolskiego nt. „Choreografia w praktyce – zakamarki warsztatu pracy choreoterapeuty” oraz dr Krzysztof Stachyra z Zakładu Muzykoterapii i Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie nt. „Muzyka w muzykoterapii. Cudowny lek czy narzędzie w rękach muzykoterapeuty?”

Po południu odbędą się panele dyskusyjne: Arteterapia w pracy z dzieckiem, Sztuka w terapii i edukacji młodzieży, Arteterapia w rozwoju i terapii osób dorosłych.

Spotkanie zakończy się trzyipółgodzinną sesją warsztatową.

Zakończenie konferencji zaplanowano na godzinę 18.00.

Koszt uczestnictwa wynosi 140,00 zł (sesja plenarna, panelowa, warsztatowa, serwis kawowy, lunch, losowanie nagród).

W celu dokonania rejestracji na konferencję należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online.

Więcej na www.arteterapiakonferencja.pl

Oprac. IKa

Data publikacji: 12.09.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również