Audioprzewodniki po Poznaniu

Na stronie www.poznan.pl znajdują się nowatorskie przewodniki w wersji audio, które można pobrać całkowicie bezpłatnie. Znajduje się tam również opis wycieczki i obiektów znajdujących się na danej trasie.

Z audioprzewodnikami można zwiedzać miasto we własnym tempie i w dowolnej kolejności. W każdej chwili można przerwać zwiedzanie, odpocząć delektując się np. poznańską specjalnością – rogalem świętomarcińskim, usiąść w kawiarni, skosztować specjałów tutejszych restauracji. I ponownie wrócić na trasę zwiedzania. Nie trzeba podkreślać szczególnej przydatności audioprzewodników dla osób z dysfunkcją wzroku.

Zostały one przygotowane w formacie mp3, które po pobraniu należy przenieść do odtwarzacza tych plików, telefonu komórkowego lub innego urządzenia odtwarzającego dźwięk i można rozpocząć zwiedzanie pełne niezapomnianych wrażeń.
Składają się one z czterech części, a czas każdej z wycieczek wynosi około 50 minut.

1. NAJSTARSZY POZNAŃ
Audioprzewodnik „Najstarszy Poznań” obejmuje najstarsze tereny obecnego Poznania, poczynając od Ostrowa Tumskiego z katedrą, a kończąc na Śródce i Komandorii. Ostrów Tumski to kolebka Państwa Polskiego, a poznańska katedra to pierwsza katedra na ziemiach polskich. Tu z pewnością można poczuć powiew ducha dawnych czasów.

2. STARE MIASTO
Audioprzewodnik „Stare Miasto” obejmuje obszar Starego Rynku i jego okolic. Piękny renesansowy ratusz, zabytkowe kamieniczki, urokliwe uliczki, wiele muzeów i zabytkowych miejsc, kawiarnie, ogródki i spacerujący ludzie tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Wycieczka po Starym Mieście rozpoczyna się przed poznańskim ratuszem, a kończy w okolicy kościoła Franciszkanów.

3. POZNAŃ XIX-WIECZNY
Audioprzewodnik „Poznań XIX-wieczny” prezentuje zabytki i elementy miasta, które powstały w okresie zaboru pruskiego czyli od XIX w. do czasu I wojny światowej. W tym okresie Niemcy chcąc nadać miastu niemiecki charakter, podejmowali szereg inwestycji, które miały zmienić Poznań w miasto przyjazne dla Niemców. Powstały biblioteki, muzea, teatry, a na początku XX w. monumentalna Dzielnica Zamkowa. Wycieczka rozpoczyna się na placu Wolności przed Biblioteką Raczyńskich, a kończy przed dawnym zamkiem cesarskim.

4. SZLAKIEM MODERNIZMU
Audioprzewodnik „Szlakiem modernizmu” prezentuje najwybitniejsze elementy architektury powojennego modernizmu w mieście. Poznań to jedno z nielicznych polskich miast, którym udało się ochronić najciekawsze i najlepsze realizacje architektoniczne w tym stylu.
Wycieczka rozpoczyna się na Moście Uniwersyteckim, w pobliżu Ronda Kaponiera, a kończy na Starym Rynku przed budynkami Arsenału.

Oprac. Kat

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również