Będą napisy w programie „Taniec z Gwiazdami”

Będą napisy w programie "Taniec z Gwiazdami"

Telewizja Polsat uruchomi napisy w programie rozrywkowym "Taniec z Gwiazdami" - poinformował PAP rzecznik stacji Tomasz Matwiejczuk. To reakcja na apel środowiska osób z dysfunkcjami słuchu, które chce kibicować swej przedstawicielce Iwonie Cichosz.

– Uruchamiamy takie rozwiązanie w programie na żywo jako pierwsza telewizja w Polsce. Jest to wyjątkowa sytuacja i odpowiedź na – między innymi – prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji – powiedział PAP Matwiejczuk.

Aby w najbliższy piątek móc oglądać program „TzG” z napisami, należy wybrać odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 telegazety Polsat. – Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem Dostępni.eu. Napisy powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy – poinformował Matwiejczuk.

„TzG” to widowisko, w którym popularni aktorzy, prezenterzy, celebryci prezentują układy taneczne w towarzystwie profesjonalnych tancerzy, przygotowujących ich do występu. Jedną z uczestniczek obecnie emitowanej edycji „TzG” jest Iwona Cichosz – tłumacz języka migowego, Miss Świata Głuchych 2016, a także półfinalistka konkursu „Człowiek bez barier”, który ma pokazywać, że niepełnosprawność nie musi ograniczać ludzi i kojarzyć się z biernością. Tuż po swym występie w niedawnym programie powiedziała mediom, że ma nadzieję, iż jej udział choć „troszeczkę zmieni postrzeganie i myślenie o głuchych w Polsce”.

Apel środowiska osób głuchych, który niedawno pojawił się w internecie, wsparł prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracja Piotr Pawłowski. Jak podkreślił w liście do władz Polsatu, występ Cichosz to krok naprzód w „budowaniu świata bez barier”. Przypomniał też, że jest ona kolejną już uczestniczką „TzG” z niepełnosprawnością, wcześniej był nim Jan Mela.(PAP)

gdyj/ malk/

Data publikacji: 10.03.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również