Casting do filmu “Akademia Pana Kleksa” – poszukujemy rozrabiaki na wózku!

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Edukacyjny aspekt produkcji
Zdjęcia do filmu ruszają niebawem, lecz już jest głośno o nowej ekranizacji “Akademii Pana Kleksa”. Twórcy podkreślają, że ważnym elementem filmu jest aspekt edukacyjny. Akademia Pana Kleksa będzie szkołą międzynarodową, w której uczyć się będą dzieci z całego świata.

– Robimy film dla dzieci, nie namawiamy szkół, żeby chodziły do kin, bo to jest lektura. Chcemy, żeby oglądały go dwa trzy razy, bo to świetna rozrywka. Aspekt edukacyjny, który proponujemy jest tak samo nowoczesny i nowatorski jak cała ta produkcja – zapewnia reżyser i producent filmu, Maciej Kawulski.

Casting dla rozrabiaków na wózku
Twórcy filmu organizują casting dla dzieci (chłopców i dziewczynek) w wieku 11-13 lat z niepełnosprawnością ruchową w stopniu znacznym, na co dzień poruszające się samodzielnie na wózku inwalidzkim. Wymaganiami są: uśmiech, pasja i chęć pędzenia przez życie do przodu. “Akademia Pana Kleksa” ma udowodnić odbiorcom, że każde dziecko jest wartościowe i ma prawo do szczęścia oraz rozwoju.Jeśli wózek Cię nie ogranicza, ten casting jest dla Ciebie!

Zgłoszenia wraz z aktualnym zdjęciem można przesyłać do 7 lipca 2022 roku na adres mailowy: casting@kleksacademy.com.
Fundacja Avalon, która od ponad 15 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami i aktywnie działa na rzecz poprawy wizerunku OzN, objęła patronatem społecznym film “Akademia Pana Kleksa”.

Info: Fundacja Avalon

Data publikacji: 05.07.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również