Finał Festiwalu Otwartych Serc

Koncert pod powyższym tytułem zamknął tegoroczny cykl imprez zorganizowanych w ramach Festiwalu Otwartych Serc - V Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych.

Uczestnicy spotkali się 1 października br. w sielankowej atmosferze skansenu w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, by wspólnie obserwować sceniczne występy oraz uczestniczyć w pikniku malarskim „Sielskie klimaty” odbywającym się w tym samym czasie.
Koncert rozpoczął zespół „Rytm” z Gliwic grający na własnoręcznie wykonanych instrumentach. Usłyszane utwory już niedługo zabrzmią także w Essen, z którym to miastem grupa współpracuje. Energetyczne piosenki wykonali Agnieszka Olek i zespół wokalny „Orlęta” z Bytomia, w nieco nostalgiczny nastrój wprowadzili widownię soliści – Agnieszka Dykas i Agnieszka Warszawska z Zabrza oraz Eliza Beniowska i Bartosz Masłowski z Sosnowca.
Każdy, kto dotarł do sceny, mógł zostawić przy niej swój ślad w postaci odcisków dłoni, które łączyły się pod wpływem wiatru, mokrej farby i wskutek… braku miejsca. Nie tylko dzięki temu żadna dłoń tego dnia nie była sama.
Wietrzna pogoda pokrzyżowała nieco plany i uniemożliwiła zawieszenie na scenie wspólnie wykonanego, jesiennego frotażu, który także połączył wszystkich wykonawców koncertu.
Kolejna, już V edycja Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych oraz Środowisk Integracyjnych, w tym roku zmieniła nazwę na Festiwal Otwartych Serc. Ta nazwa będzie towarzyszyć wszystkim jako tytuł i motto kolejnych spotkań pełnych twórczości i integracji. Organizatorem Festiwalu był Starochorzowski Dom Kultury, oddział Chorzowskiego Centrum Kultury.
IRCa
fot. Agnieszka Pielok

103 105

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również