Goście specjalni festiwalu „Integracja Ty i Ja”

Mają oryginalne hobby, nieprzeciętne osiągnięcia i godną podziwu siłę woli. Gośćmi 8. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja będą podróżnicy, pasjonat historii, paralotniarz i wybitni sportowcy.

Angelika Chrapkiewicz, Krzysztof Głombowicz, Rafał Gręźlikowski, Maciej Horbowski, Lech Stoltman, Sylwia i Sławomir Szymańscy oraz Łukasz Żelechowski będą głównymi bohaterami dyskusji bez barier. W spotkaniach, które odbędą się w czasie festiwalu w Koszalinie, weźmie udział także młodzież z koszalińskich szkół oraz skazani z miejscowego zakładu karnego.

Sylwetki uczestników dyskusji bez barier:

Angelika Chrapkiewicz – zdobywczyni Kilimandżaro. Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Nautica” Kraków, które organizuje kursy nurkowania dla niepełnosprawnych z wyprawami do Egiptu i Chorwacji. Pracuje także na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Krzysztof Głombowicz – uprawiał różne dyscypliny sportu, m.in. podnoszenie ciężarów, narciarstwo, pływanie. Obecnie jest dziennikarzem i sprawozdawcą sportowym.

Rafał Gręźlikowski – każdą wolną chwilę dzieli między swoje dwie pasje – sport i poznawanie zamków. Uprawia podnoszenie ciężarów, lekkoatletykę, kulturystykę, pięciobój siłowy i curling. Prowadzi blog poświęcony historii i zamkom.

Maciej Horbowski – paralotniarz, który uległ wypadkowi na lotni, łamiąc kręgosłup, a już po kilku miesiącach wzniósł się ponownie w przestworza ze swoim przyjacielem.

Lech Stoltman – ciężarowiec i kulturysta. Miłośnik nurkowania i fotografii.

Sylwia i Sławomir Szymańscy – urocze młode małżeństwo. On niskiego wzrostu, ona śliczna, znacznie wyższa blondynka. Sławomir Szymański uprawie podnoszenie ciężarów. Jest uczestnikiem mistrzostw świata i Paraolimpiady w Pekinie.

Łukasz Żelechowski – informatyk, nauczyciel, gra i śpiewa, a także chodzi po górach. Zdobywca m.in. Kilimandżaro i Elbrusa. Wszystkie swoje pasje realizuje mimo tego, że od urodzenia jest niewidomy.

 

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również