II Gala Charytatywna “Po Prostu Piękni” już za nami!

To przedsięwzięcie organizowane przez Fundację L’Arche Wspólnota we Wrocławiu i Fundację ART JTM, w którym bohaterami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Są piękni, kreatywni i pełni twórczej pasji, w której odzwierciedla się ich żywiołowość, ciekawość świata i radość z jego odkrywania.

Wystąpili jako tancerze i tancerki, na czerwonym dywanie, zaprezentowaki kreacje polskich projektantów oraz pokazali swoje obrazy, nad którymi (specjalnie na ten dzień) pracowali już od kilku miesięcy.

W wyjątkowym pokazie mody uczestniczyli między innymi modele i modelki będący pracownikami kawiarni Cafe Równik. Lokal jest jednym z miejsc we Wrocławiu, w którym zatrudniane są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas wydarzenia zaprezentowano ubrania stylistki Małgorzaty Osuch oraz stroje z dawnych epok udostępnione przez osoby prywatne.

Oto co organizatorzy piszą na swoim profilu społecznościowym:

“Wydarzenie, które odbyło się 1 października, było pełne wspaniałych momentów i dobrych ludzi dokoła! Gala była dobrą okazją żeby spojrzeć z innej perspektywy na osoby z niepełnosprawnością i zachwycić się ich osobowością i pięknem

Gala “Po Prostu Piękni” to wydarzenie, które wymagało wielu przygotowań i wsparcia finansowego. Chcemy z całego serca podziękować każdej osobie, organizacji i firmie które przyczyniły się do stworzenia i prowadzenia tego wydarzenia. Każdy zasłużył na złoty medal!”

Odpowiednią scenografią dla gali i jej po prostu pięknych bohaterów był zabytkowy dziedziniec i sala w Muzeum Archeologicznym, znanym większości wrocławian jako Arsenał Miejski. W centrum nowoczesnego, dużego miasta można było poczuć się jak w innym, równoległym świecie. A do wejścia do niego zapraszali niezwykli bohaterowie, którym towarzyszyli ich przyjaciele i asystenci.

W programie Gali znalazły się również aukcja charytatywna na rzecz mieszkańców domów prowadzonych we Wrocławiu przez Fundację L’Arche Koncert zespołu 13 Drzew.

Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

***

Organizatorzy

Fundacja L’Arche działa w Polsce od ponad 40 lat i od początku aktywnie wspiera dorosłe osobz niepełnosprawnością intelektualną. We Wrocławiu prowadzi dwa domy o charakterze rodzinnym oraz zespół mieszkań terapeutycznych dla 24 dorosłych osób z niepełnosprawnością. Dodatkowo zajmuje się działalnością edukacyjną oraz wspiera rozwój indywidualnych talentów i pasji swoich mieszkańców.

Fundacja ART JTM zajmuje się działaniami artystycznymi, społecznymi i ekologicznymi, współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury i grupami nieformalnymi z Wrocławia i całej Polski. Podstawowym zadaniem Fundacji jest rozwijanie pasji i talentów młodych ludzi, którzy pragną działać w sferze kultury szeroko pojętej, a także działań na rzecz społeczności lokalnych.

Zobacz galerię…

Info: materiały organizatorów, oprac. rhr/, fot. profil organizatorów

Data publikacji: 06.10.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również