VIII Wystawa rysunku, malarstwa i ceramiki uczniów

W Małej Galerii Działu Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej witają nas kolorowe prace plastyczne i zwierzaki z ceramiki wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 55 w Katowicach. To już ich ósma wystawa w tym miejscu.

– Głównym motywem przewodnim prac są zwierzęta, być może trochę ekologicznie, a być może pod kątem tego co nas otacza, co jest dla nich ważne. Dzieci otrzymały nagrody za najlepsze prace oceniane przez pracowników biblioteki i wszystkie trzy miejsca to były właśnie zwierzęta, np. jeż zrobiony z kawałków tekstyliów. Przepiękna jest ta praca. Druga nagroda to ptak – smok, a pierwsza to praca wyjątkowa – kolorowa meduza, tak że naprawdę można meduzę polubić. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też ten motyw zwierząt będzie się przewijał w pracach uczniów na kolejnej wystawie, bo będzie wystawa w przyszłym roku i ta współpraca będzie trwać, jak mówi Jurek Owsiak: „ do końca świata i jeden dzień dłużej”. Jesteśmy naprawdę dumni, że możemy eksponować te prace – stwierdziła Dagmara Bałycz, kierownik Działu Biblioterapeutycznego.

– Zawsze idę jakby za dziećmi – to co ich interesuje, co chcą robić na zajęciach plastycznych, kreatywnych i na lekcjach plastyki i w tym roku to były właśnie zwierzęta. Każde dziecko mogło wziąć udział w wystawie i razem wybieraliśmy najładniejsze prace, które tam zaprezentujemy, a wystawców jest około trzydziestu. Ta wystawa jest co roku wielkim wydarzeniem dla naszej szkoły i bardzo się cieszymy, że mamy okazję zaprezentować talenty naszych wychowanków – powiedziała Barbara Studziżba, nauczycielka plastyki.

VIII wystawa rysunku, malarstwa i ceramiki trwać będzie do 18 listopada, na specjalną prośbę rodziców i uczniów, których prace są często oglądane i podziwiane przez publiczność galerii.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. Ewa Maj

Data publikacji: 03.11.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również