Inauguracja 18. EFF Integracja Ty i Ja

7 września 18. EFF Integracja Ty i Ja został oficjalnie otwarty. Na placu przed Koszalińską Biblioteką Publiczną instalację teatralną zaprezentował teatr Recepta z miejscowości Kowalki. 

Kolejnym punktem programu było otwarcie wystawy “Wiatr w żagle”, która jest efektem tegorocznych Fotokonfrontacji. Odbyły się one w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie. Bohaterowie fotografii mieli szansę żeglować w łódkach dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zdjęcia obejrzeć można w Galerii Region. Na festiwal przyjechał również autor drugiej wystawy zatytułowanej “Lolita”. To utalentowany fotografik Sebastian Pietrzak, który podkreśla, że jego pasja daj mu siły do życia i radzenia sobie z niepełnosprawnością.

Podczas inauguracji prezydent Koszalina Piotr Jedliński podkreślił dużą rolę festiwalu i jego gości. – Udowadniacie, że niepełnosprawność nie jest żadną barierą, że można pięknie i mądrze żyć, niezależnie od przeszkód, które pojawią się w życiu – zwrócił się do zebranych.

Hasłem tegorocznego wydarzenia jest “Kultura Dostępna”. Mówić będziemy bowiem m.in. o problemach i barierach, ale także o dobrych rozwiązanich i praktykach, dzięki którym każdy może aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.

Gwiazdą muzyczną otwarcia była 25-letnia bydgoszczanka, Daria Barszczyk. Laureatka Konkursu Zaczarowanej Piosenki zaprezentowała utwory muzyki filmowej oraz autorski repertuar.

Zobacz galerię…

Info i fot. EFF Integracja Ty i Ja

Data publikacji: 08.09.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również