Jesteśmy wśród Was

W Gostyniu (Wielkopolska) 3 lutego rozstrzygnięto XIX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jesteśmy wśród Was”. Adresowany był do osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu gostyńskiego. Celem konkursu jest ich integracja – poprzez prezentację twórczości plastycznej –  ze środowiskiem mieszkańców tego powiatu.

Wernisaż wystawy pokonkursowej, któremu towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu, prowadziła Natalia Hajnsz – kierownik Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w PCPR w Gostyniu.

W uroczystym ogłoszeniu jego wyników uczestniczył wicestarosta gostyński Janusz Sikora, który pogratulował uczestnikom wyjątkowych prac i podziękował opiekunom oraz rodzicom za odkrywanie talentów i pracę nad ich rozwijaniem. – Ta wystawa jest wyjątkowa. Oglądałem prezentowane na niej prace i nie mam najmniejszych wątpliwości: jesteście artystami z wielką wyobraźnią! I cieszę się, że jesteście wśród nas.

Przewodnicząca jury plastyk Anna Szymańska dodała, że jury miało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż nadesłane prace były bardzo ciekawe i dojrzałe artystycznie. Jak zgodnie podkreślali członkowie komisji, wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie, co stwierdzono w protokole konkursowym. – Dlatego – powiedziała Anna Szymańska – wszyscy jesteście zwycięzcami!

Jury skierowało też szczególne słowa uznania dla instruktorów opiekujących się artystami.

Na obecną, 19. edycję konkursu wpłynęły 64 prace wykonane różnymi technikami i o różnorodnej tematyce. Jury w składzie: przewodnicząca Anna Szymańska, Natalia Hajnsz i Mirosław Sobkowiak musiało, wybierając zwycięzców, dokonać niełatwego wyboru.

Do konkursu przystąpiły: Stowarzyszenie „Nie Sami”, ŚDS w Chwałkowie, WTZ Stowarzyszenia „Kreatywni” w Piaskach, ŚDS w Gostyniu, DPS w Chumiętkach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gostyniu z Oddziałami Integracyjnymi, Zespół Szkół Specjalnych  w Brzeziu, DPS w Zimnowodzie oraz osoby indywidualne.

W czasie ogłaszania wyników konkursu nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyli Janusz Sikora, Anna Szymańska i Natalia Hajnsz.

Konkurs zorganizowało PCPR w Gostyniu przy wsparciu Stowarzyszenia “Dziecko”.

Laureaci XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Jesteśmy wśród Was”:

Kategoria: dorośli

1 miejsce: Marcin Marek (WTZ w Piaskach)

2 miejsce: Rafał Grabias (ŚDS w Gostyniu)

3 miejsce: Krzysztof Ratajczak (DPS w Zimnowodzie)

Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

– Teresa Czapulak (DPS w Chumiętkach)

– Ewa Zawieja (WTZ w Piaskach)

– Bogdan Nowicki (ŚDS w Chwałkowie)

Kategoria: dzieci i młodzież

1 miejsce: Joanna Małecka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu)

2 miejsce: Zofia Juskowiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu)

3 miejsce: Michał Krzyżaniak (Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu)

Równorzędne wyróżnienia otrzymali:

– Mateusz Glapiak (Zespół Szkół Specjalnych  w Brzeziu)

– Sławomir Biniasz  (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu)

– Marcin Stachowiak (Zespół Szkół Specjalnych  w Brzeziu)

– Joanna Małecka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu)

Zobacz galerię…

Info i fot.: PCPR Gostyń, oprac. IKa

Data publikacji: 04.02.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również