Już wkrótce 17. Małopolski Festiwal Piosenki “Integracja malowana dźwiękiem”

Anna Dymna, Grażyna Łobaszewska, Anna Rusowicz, Justyna Steczkowska, Alicja Węgorzewska, Janusz Radek, Maurycy Polaski i oczywiście Marek Piekarczyk to Jurorzy 17. Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który w dniach 22 – 24 maja odbędzie się w Bochni.

Wystąpią utalentowani muzycznie uczestnicy połączeni w integracyjne duety. Wykonawcom towarzyszyć będzie Festiwalowa Orkiestra pod kierownictwem Adama Jarzmika.

Festiwal to wydarzenie artystyczne skierowane do osób z niepełnosprawnościami oraz zdrowych rówieśników. Motywem przewodnim jest muzyka. Wystąpią uczestnicy z Polski, Niemiec, Ukrainy i Gruzji.

Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne muzyczne duety (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). W parach, już w Bochni podczas warsztatów przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia prezentują przed publicznością.

Festiwal rozpocznie wydarzenie pn. „Muzyka w Koronie Ziemi”… czyli spotkanie z Piotrem Pogonem, który mimo amputowanego płuca wspólnie z niewidomym Łukaszem Żelechowskim zdobyli górę Aconcagua – najwyższy szczyt Andów i Ameryki Południowej, należący do „Korony Ziemi”, liczący 6962 m n.p.m.

Muzyczną puentą będzie recital Justyny Steczkowskiej, pełny muzycznych niespodzianek… ale o tym dopiero – jak mówią organizatorzy – dowiedzą się Państwo podczas rozpoczęcia festiwalu, czyli 22 maja o godz. 18.00.

Na pewno warto też przyjść na przesłuchania konkursowe, które rozpoczną się o godzinie 11.00, w piątek 24 maja. Festiwalową Galę zaplanowano na 24 maja o godz. 18.00. Publiczność będzie mogła posłuchać Laureatów i Jurorów.

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”

Patronat Honorowy: Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda

Partner Główny: Województwo Małopolskie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Dofinansowano ze środków: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

Festiwal organizowany jest we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni

pr/, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 15.05.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również