Kabaret Drzewo a Gada powraca w doborowym towarzystwie!

Kiedy: 21 listopada 2019
Gdzie: Teatr Korez, Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2
Godz: 18:00
Wstęp: 25 zł (bilety dostępne na Ticketportal oraz w kasie Teatru Korez)

To bez wątpienia wiadomość, która zelektryzuje fanów Drzewa a Gada. Już 21 listopada, po rocznej przerwie, kabaret zaprezentuje publiczności zgromadzonej w Teatrze Korez wydarzenie sceniczne pt. „Jeden schodek”. Gościnnie wystąpią również kabaret Łowcy.B oraz krakowski artysta-kompozytor Wiktor Okrój.

***
Drzewo a Gada to kabaret integracyjny rodem z Katowic. Narodził się jedenaście lat temu, w 2008 roku. Początkowo trzon kabaretu stanowili dwaj artyści z niepełnosprawnością: Kuba Nowrotek i Patryk Laksa, obecnie jego filarem jest Patryk, któremu na scenie towarzyszą pierwszoligowi śląscy muzycy. Na repertuar Drzewa a Gada składają się monologi, skecze i piosenki zachęcające do niestereotypowego spojrzenia na niepełnosprawnych. W 2011 roku ujrzała światło dzienne autorska płyta kabaretu – pierwsze w Polsce nowatorskie podejście do wydania albumu prezentującego twórczość osób niepełnosprawnych we współpracy z zawodowymi muzykami. Kabaret ma na swoim koncie liczne nagrody i setki występów na scenach w całej Polsce.

Patryk Laksa

Patryk Laksa

„Jeden schodek” to szczególne wydarzenie artystyczne. To kolejny schodek w karierze Patryka i jego kabaretu Drzewo a Gada, przypada bowiem po dekadzie od scenicznego debiutu Patryka. Ci, którzy pamiętają go jeszcze jako nastoletniego chłopca, występująceg na scenie czysto hobbistycznie, teraz będą mieli okazję zobaczyć kogoś innego. Świadomie podążającego w obranym przez siebie kierunku stand-upera, który inaczej niż kiedyś postrzega tytułowy „jeden schodek”.

Wiktor Okrój

Wiktor Okrój

– Są w naszym życiu schody, przez które czasem boimy się przejść, sprawiają nam nie lada problem, a mimo to jest to nieodłączna część naszego życia. Kiedy już przez nie przebrniemy, po latach okazuje się, że to może być coś fajnego, coś śmiesznego po prostu – mówi 24-letni dziś komik.

Występ ma być podzielony na część kabaretową i muzyczną. Artyście wieczoru na scenie towarzyszyć będą kabaret Łowcy.B oraz poeta i kompozytor z niepełnosprawnością Wiktor Okrój. Łowcy, którzy błyskotliwością i improwizacyjnym szaleństwem zaskarbili sobie sympatię niejednego miłośnika kabaretu w Polsce, wystąpią wraz z Drzewem a Gada we wspólnym, prezentowanym po raz pierwszy, skeczu. Oprócz tego widzowie usłyszą ich w muzycznej odsłonie wieczoru. Trzeci z artystów, Wiktor Okrój, wprowadzi publiczność w liryczne klimaty. Optymistyczne, afirmujące życie utwory krakowianina będą stanowiły przeciwwagę dla absurdalnego humoru serwowanego garściami przez oba kabarety.

Łowcy.B

Łowcy.B

– Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków absurdalnych klimatów na nasz wspólny wieczór. Tak pozytywnie porąbane wieczory rzadko mają miejsce – zachęca Patryk.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2487668704621874/

Info i fot. Materiały prasowe

Data publikacji: 12.11.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również