Koncert w ciemnościach już wkrótce!

12 października w piwnicy teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej będzie miał miejsce nietypowy koncert. Finaliści I Przeglądu Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność” zaśpiewają w całkowitym mroku.

To niecodzienne wydarzenie kulturalne zostało zainicjowane przez Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem” i jest realizowane we współpracy z PKZ. Ponad miesiąc temu odbył się półfinał przeglądu, w którym uczestników oceniali wybitni przedstawiciele artystycznego środowiska osób niewidomych. Teraz szóstka, która zakwalifikowała się do finału konkurować będzie o nagrody finansowe, których pula wynosi 3500 zł. Wśród artystów pochodzących z różnych stron Polski jest reprezentantka Dąbrowy Górniczej – Kłaudia Szczepanik.

Młodych wokalistów oceni trójka jurorów: Iwona Zięba (wokalistka), Elżbieta Bartosik-Kaźmierska (instruktor wokalny z PKZ), a także Andrzej Zieliński (kompozytor i współtwórca legendarnego zespołu Skaldowie).

Gośćmi specjalnymi wydarzenia, którzy zaśpiewają dla publiczności w trakcie obrad jury będą Katarzyna Nowak z Wrocławia i Ryszard Żarowski z zespołu Stare Dobra Małżeństwo.

Przegląd Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność”, to projekt organizowany w ramach cyklicznego, dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębie WOOD.
Patronat honorowy nad imprezą roztoczył rezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak, a patronami medialnymi są: Telewizja Telpol i magazyn „Nasze Sprawy”. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w punkcie info w Pałacu Kultury Zagłębia od 7 października br.

pr

Data publikacji: 01.10.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również