Konkurs dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną

To pierwszy w Polsce taki konkurs dedykowany dzieciom z niepełnosprawnością sprzężoną. Jego organizatorem jest warszawska Fundacja Koocham, która prowadzi terapeutyczne przedszkole, szkołę i poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Celem konkursu jest pokazanie codziennych zmagań dzieci ciężko niepełnosprawnych.

Z takimi dziećmi pracuje na co dzień Fundacja Koocham. Dzieci te żyją ze świadomością, że w większości konkursów nie mają szans, a więc doznają dyskryminacji, bo wygrywają w nich dzieci zdrowe lub mniej niepełnosprawne.

„Pracując z naszymi dziećmi wiemy też ile potrafią, staramy się skupiać na ich zasobach i pomagać wykorzystywać ich możliwości w edukacji ,terapii i zabawie. Ta myśl była naszą inspiracją do stworzenia projektu konkursu, w którym nie będzie liczył się efekt, czyli praca plastyczna, lecz filmik z procesu twórczego, gdzie dziecko wykorzystując swoje możliwości pokazuje jakie ma zainteresowania, co potrafi i przy okazji dobrze się bawi. Filmy będą publikowane na facebooku, a o wygranej zadecyduje ilość lików” – informuje Fundacja.

Konkurs został zatytułowany „Zobacz co potrafię”, aby pokazać codzienne zmagania dzieci z niepełnosprawnością. Temat pracy „Moje zainteresowania, czyli to, co ludzie wyjątkowi lubią najbardziej” ma uświadomić również to, że zainteresowania dzieci niepełnosprawnych nie różnią się od tych dzieci zdrowych.

Regulamin konkursu będzie znajdował się na stronie https://www.facebook.com/FundacjaKOOCHAM.

tuk/

Data publikacji: 08.05.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również