Konkurs Literacki Odmień Swoją Głowę

Pomorska Koalicja Na Rzecz Zdrowia Psychicznego wraz z Klubem 123 – Centrum Samopomocy w Gdyni zaprasza na Pomorski Konkurs Poetycko – Prozatorski, pt. Odmień Swoją Głowę. Konkurs adresowany jest do osób dorosłych, korzystających z ośrodków wsparcia i leczenia z obszaru zdrowia psychicznego.

Swoje prace można zgłaszać w dwóch kategoriach:
1. Nagroda jury.
2. Nagroda publiczności.

Prace w pierwszej i drugiej kategorii należy wysłać e – mailem na adres: i.karolewska@otwartebramy.org, podając imię, nazwisko i numer telefonu autora.

Termin składania prac mija 11 września 2020r. Prace w drugiej kategorii zostaną odczytane przez autorów i ocenione przez publiczność podczas finału konkursu, który odbędzie się w październiku.

Myśl przewodnia tegorocznego konkursu to Odmień Swoją Głowę, organizatorzy pozostawiają ją do dowolnej interpretacji autorów. Autor może nadesłać:

  • w kategorii proza maksymalnie 3 strony, pisane czcionką 12
  • w kategorii poezja do trzech wierszy,
  • w kategorii scenariusz – opis wybranej sceny na maksymalnie 3 osoby (bohaterów), do 5 stron, zawierającą wstęp, rozwinięcie i zakończenie, stanowiącą zamkniętą całość. Konwencja dowolna (skecz, dramat, film, komedia, itp.).

Prace nie mogą być wcześniej publikowane.

Przewidziane są nagrody rzeczowe.

Termin rozstrzygnięcia konkursu zostanie podany w późniejszym terminie.

Organizatorzy zachęcają do kontaktu pod numerem telefonu 797 993 618 lub pod adresem: i.karolewska@otwartebramy.org

Więcej informacji na stronie otwartebramy.org lub na fanpejdżu  i stronie Klubu 123

***

Pomorski Konkurs Poetycko – Prozatorski pt. Odmień Swoją Głowę realizowany jest w ramach kampanii społecznej  „Odmień swoją głowę”  na rzecz podniesienia świadomości na temat chorób i zaburzeń psychicznych współfinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Gminy Miasta Gdańska, Gminy Miasta Gdyni, Gminy Miasta Sopotu.

pr/, fot. pixabay.com

Data publikacji: 12.08.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również