Konkurs plastyczny „Opowieści” w ramach Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku

Zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym o tematyce „Opowieści” wpisującym się w działania Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, który od 34 lat organizuje wydarzenia artystyczne, których bohaterami są niepełnosprawni twórcy z wielu krajów.

W minionych latach wielokrotnie idee Nieprzetartego Szlaku obecne były w twórczych działaniach na Śląsku. W marcu 2024 roku, w Pyskowicach będziemy mieli okazję już po raz trzeci podziwiać prace plastyczne autorstwa artystów z niepełnosprawnościami w różnym wieku, bowiem do konkursu zapraszamy: uczniów przedszkoli i szkół specjalnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej i innych placówek zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami oraz twórców indywidualnych, bez względu na wiek.

Nagrodzone prace będą eksponowane na wystawie pokonkursowej w Stacji Kultury w Pyskowicach, a w trakcie uroczystego wernisażu nagrodzeni twórcy otrzymają dyplomy, upominki oraz pamiątkowe statuetki.

Nagrodzone prace będą również eksponowane na wystawie towarzyszącej Międzynarodowym Spotkaniom Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach we współpracy z Międzynarodowym Nieprzetartym Szlakiem, Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach oraz Stacją Kultury w Pyskowicach.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Gliwickiego oraz Burmistrza miasta Pyskowice.

Regulamin Konkursu Plastycznego

Zapraszamy do udziału

Koordynator Konkursu
Joanna Kahner

Data publikacji: 23.01.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również