Książka, której zakup czyni dobro. Z inicjatywy ImpactCEE w Polsce ukazują się „Bajki” Natalie Portman

Natalie Portman, top speakerka Impact’23 już w maju wystąpi w Poznaniu. Od 12 kwietnia można kupić jej książkę, bestseller The New York Timesa, w jedynym europejskim wydaniu, która z inicjatywy ImpactCEE trafia właśnie do sprzedaży na Allegro.

„Bajki” Natalie Portman, w przekładzie Michała Rusinka, decyzją organizatorów wydarzenia, będą książką-cegiełką. Całkowity przychód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej w ramach programu realizowanego przez Fundację TVN.

Na wielkim ekranie zadebiutowała u boku Jeana Reno w kultowym „Leonie zawodowcu”. Jest jedną z najpopularniejszych gwiazd Hollywood, nagrodzoną Oscarem za główną rolę w „Czarnym łabędziu”, oraz aktywistką walczącą o prawa kobiet i wspierającą organizacje pomagające osobom w kryzysach humanitarnych. Autorką książki dla dzieci została w 2021 roku, kiedy w USA ukazał się zbiór opowiadań „Natalie Portman’s Fables”. Książka zdobyła pozytywne recenzje krytyków i czytelników za oceanem, którzy docenili ją za piękne ilustracje i wartościowe treści. Od 12 kwietnia z inicjatywy Impact’23 książka dostępna jest także w Polsce na platformie Allegro.

„Bajki” to trzy klasyczne przypowieści w interpretacji Natalie Portman, która do znanej treści dodaje elementy nowoczesnego, otwartego i tolerancyjnego świata. Sama Natalie tak mówi o motywacji do napisania książki:

„Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne. Te klasyczne opowieści mają wspaniałe przesłania (ciężka praca się opłaca, wytrwałość i zapał wygrywają z pychą i pośpiechem, obfitość może być niebezpieczna) i są świetnymi sposobami na przedstawienie historii i morałów, które znamy i lubimy, ale również świata, w którym nie występują już stereotypy. Chciałabym, żeby moje bajki były bezpiecznym miejscem, gdzie nie wartościuje się, nie ocenia, akceptuje inność, różnorodność, a przy tym, żeby były zabawne. Mam nadzieję, że te opowieści spodobają się Wam i Waszym dzieciom.”

Aspekt równości, tolerancji i otwartości był niezwykle ważnym impulsem do podjęcia decyzji o wydaniu książki w Polsce. Oprócz oczywistych korzyści z jej zakupu, jak pomoc dzieciom w zrozumieniu świata przez klasyczne historie zająca i żółwia, trzech świnek czy myszy miejskiej i myszy domowej, sprzedaż książki przyczyni się do wsparcia ogólnopolskiej akcji charytatywnej #ZDROWIE W GŁOWIE realizowanej przez Fundację TVN.

– Czytanie książek dzieciom, pokazywanie im przez nie świata jest ogromnie ważne. Książki wzbogacają i kształtują nas jako ludzi i społeczeństwo. Dochód ze sprzedaży bajek napisanych przez Natalie Portman to pomoc dla chorych dzieci. Dziękuję ImpactCEE oraz serwisowi Allegro za realizację tej szczytnej inicjatywy. Czytajmy książki – zachęca Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN.

Cały przychód ze sprzedaży książki trafi bezpośrednio do Fundacji TVN nie tylko dzięki ImpactCEE, ale także dzięki zaangażowaniu Allegro.

– Allegro od lat udowadnia, że nowe technologie mogą pomagać w rozwiązywaniu problemów społecznych. W ramach Allegro Charytatywni dajemy możliwość wystawiania ofert, z których cały dochód przekazywany jest bezpośrednio na konto organizacji prowadzącej daną zbiórkę. Bez opłat ani prowizji od ich sprzedaży. Jako firma odpowiedzialna społecznie postanowiliśmy także zadbać o to, by przesyłki sprawnie i szybko trafiły do naszych klientów. Wszystko to, dzięki usłudze One Fulfillment by Allegro. Cieszymy się, że wykorzystując nasz potencjał technologiczny i logistyczny, możemy wesprzeć Fundację TVN w tworzeniu gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych na terenie całej Polski. Mam nadzieję, że popularność Allegro wpłynie na sukces sprzedażowy tej książki-cegiełki. Tym bardziej, że cel jest szczytny, i przede wszystkim – potrzebny – mówi Marta Mikliszańska, Head of Group Public Affairs & ESG w Allegro.

Książkę „Bajki” Natalie Portman można kupić na Allegro pod linkiem: https://allegro.pl/oferta/bajki-natalie-portman-13534306599

Info: Impact ICCE / PAP MediaRoom

Data publikacji: 13.04.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również