Lato, ach to Ty!

4 lipca w studiu S-5 Radia Kraków wystąpili finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Pod hasłem „Lato, ach to Ty!" odbył się drugi, z zaplanowanych w rytm pór roku, czterech koncertów.

Zaśpiewali: Mariusz Trzeciak, Karolina Sawka, Grzegorz Batóg, Agnieszka Rejtczak, Michał Wiśniewski, Kamil Czeszel i Ania Ilmonowicz. Wystąpiła także charyzmatyczna Anna Treter i młody talent Monika Mikurda, zaś koncert prowadziła Lidia Jazgar, a kierownictwo muzyczne było dziełem Andrzeja Zaryckiego, który specjalnie na ten występ skomponował utwór „Najpiękniejsza róża świata” ze słowami Moniki Partyk. Premierowe wykonanie przypadło Grzegorzowi Batogowi, laureatowi 3. nagrody w tegorocznym Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Autorką pomysłu na całoroczny cykl koncertów w krakowskim Radiu jest Anna Dymna. Jego nazwa, dowolna parafraza tytułu znanej piosenki Marka Grechuty „Wiosna, ach to Ty!”, jest czytelnym sygnałem treści i celu koncertów. Piosenki patrona festiwalu z reguły zawierają bardzo nośne myślowo, filozoficzne teksty a poza wszystkim nie rezygnują z prostej radości życia.
Następne koncerty, zgodnie z porami roku, odbędą się w listopadzie i w lutym. Anna Dymna planuje kolejne muzyczne wydarzenia (z udziałem znanych i uznanych artystów krajowej sceny) z myślą o rozwoju i doskonaleniu talentów uczestników Festiwalu Zaczarowanej Piosenki,
Jumar

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również