Mezalians w Łazienkach

Mezalians w Łazienkach

4 maja 2013 r. w sobotę, w amfiteatrze usytuowanym w przepięknym Parku Łazienkowskim w Warszawie odbył się koncert półfinałowy 9 edycji Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki" im. Marka Grechuty organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko".

Spośród 31 półfinalistów (utalentowane osoby z niepełnosprawnością) fachowe jury (m.in.: Ewelina Flinta – piosenkarka, Wojciech Malajkat – aktor, Barbara Wrzesińska – aktorka) wybierało 12 artystów, którzy w czerwcu zaśpiewają na krakowskim rynku w duetach z polskimi gwiazdami sceny muzycznej.

Gościem specjalnym warszawskiego koncertu był zespół wokalny Mezalians Art  stworzony przez grupę przyjaciół – artystów: Łukasza Barucha i Karolinę Żelichowską z Dąbrowy Górniczej, Iwonę Ziębę z Krakowa, Grzegorza Dowgiałło z Chojnowa, Mariusza Trzeciaka z Wrocławia i Przemka Cackowskiego z Grudziądza. Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Łukasza Barucha i Grzegorza Dowgiałło, którzy poznali się właśnie dzięki udziałowi w Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”. Podobnie Iwona, Mariusz i Przemek są finalistami i laureatami tego prestiżowego konkursu wokalnego dla utalentowanych muzycznie osób niepełnosprawnych. Artyści z Mezalians Art od kilku lat są także związani współpracą z dąbrowską Fundacją WYGRAJMY RAZEM, prowadzoną przez Łukasza Barucha i Karolinę Żelichowską, która w swoich działaniach stara się wspierać takich właśnie wybitnie utalentowanych artystów.

Dla członków grupy wokalnej wielkim przeżyciem był występ na scenie, na której kiedyś stawali w szranki biorąc udział w festiwalu. Przyjaciele zaśpiewali cztery utwory, wśród których nie mogło zabraknąć hymnu Fundacji WYGRAJMY RAZEM pt. „Razem łatwiej” skomponowanego przez Przemka Cackowskiego i zaaranżowanego przez Grześka Dowgiałło. W ich wykonaniu warszawska publiczność usłyszała również piosenkę stołecznej Fundacji „Przyjaciele” pt. Życie jest piękne”. W trakcie śpiewania refrenu: „bądź jak ptak, co wolny jest” na scenę dumnie wkroczył piękny paw, (których mnóstwo jest w Parku Łazienkowskim) i zatrzymał się przed śpiewającymi artystami. Wydawało się, że ta zabawna sytuacja została zaaranżowana. Po koncercie gratulacje zespołowi składała  Anna Dymna, a także opiekun artystyczny festiwalu – Irena Santor, która powiedziała, że jest dumna z tego, iż byli jego uczestnicy rozwijają się i podejmują własne inicjatywy społeczne i artystyczne.

Jeśli chodzi o dalsze plany zespołu, to będzie on również gościem specjalnym podczas VI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych i Słabowidzących „Dotyk Dźwięku” w Dąbrowie Górniczej. Impreza odbędzie się 2 czerwca 2013 roku w ramach 3-dniowego święta miasta, a jednym z jej organizatorów jest właśnie Fundacja WYGRAJMY RAZEM.

RS

Data publikacji: 07.05.2013 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również