Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji 2015

Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji 2015

Piosenka „In the name of love" w wykonaniu Moniki Kuszyńskiej będzie reprezentowała Telewizję Polską na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Wiadomość ogłoszono 9 marca w programie TVP1 „Świat się kręci", którego gościem była artystka.

Podczas 60. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Polskę będzie reprezentować piosenka z przesłaniem – „In the name of love”, w wykonaniu artystki, która w umiejętny sposób łączy popularność z ideą budowania mostu tolerancji – Moniki Kuszyńskiej.

– Poprzez swoją działalność artystyczną staram się promować ideę łączenia dwóch światów, które do niedawna zdawały się być niemożliwe do połączenia – mówi Monika Kuszyńska. – Świata osób sprawnych i niepełnosprawnych. Most porozumienia między nimi z każdym rokiem się umacnia i wierzę, że pewnego dnia granice zostaną zatarte.

Tegoroczne hasło Eurowizji: „Building bridges” idealnie wpisuje się w tę ideę.

Monika Kuszyńska, wokalistka i autorka tekstów. Debiutowała w 2001 roku jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy. Karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i porusza się na wózku. Po kilku latach artystka wróciła do aktywnego życia i do śpiewania. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta o wymownym tytule „Ocalona”. W 2013 roku Monika została odznaczona przez prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną i charytatywną na rzecz promowania osób niepełnosprawnych. (PAP Life)

dki/

Data publikacji:10.03.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również