Nadchodzi „Albertiana” 2022

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, wraz Fundacją im. Brata Alberta, mają przyjemność zaprosić Państwa na konferencję prasową dotyczącą 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Konferencja odbędzie się 10 stycznia 2022 roku, o 12.00, w restauracji „Biała Róża” w Krakowie. Wezmą w niej udział Anna Dymna i ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Konferencję poprowadzi Jan Bujnowicz, przewodniczący Rady Fundacji im. Brata Alberta.

Do tegorocznej „Albertiany” zgłosiło się 40 grup teatralnych i 61 solistów z 89 ośrodków. Każda grupa  przygotowała spektakl trwający do 15 minut, a solista utwór do 5 minut (na dowolny temat). Polska została podzielona na 5 regionów. Z każdego regionu, finalnie, zostaną wyłonione 3 zespoły teatralne, którego aktorami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, oraz solista.

15  grudnia 2021 r. odbył się przegląd nadesłanych zgłoszeń. Kapituła konkursowa w składzie: Beata Paluch-Zarycka, Barbara Stępniak-Wilk, Małgorzata Godek-Wójcik i Marcin Pałys (sekretarz) wybrała do 9 zespołów teatralnych i 3 solistów w każdym regionie.

Wyłonione przez jury grupy teatralne i soliści zaprezentują swoje przedstawienia i utwory wokalne w czasie finałów regionalnych, które odbędą się w lutym. Laureaci pierwszych miejsc wystąpią w czasie gali 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, która odbędzie się 28 marca 2022 r., na Dużej Scenie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Jeżeli pandemia na to nie pozwoli, gala odbędzie się online.

Info: Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”, fot. Jarosław Praszkiewicz, Roman Słomka

Data publikacji: 05.01.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również