Najlepsi w eliminacjach do „Głosu z serca”

Wpisując się w priorytetowy program Lions Club International Foundation SightFirst krakowskie Kluby Lions zainicjowały powstanie Światowego Festiwalu Piosenki dla Niewidomych pod nazwą „Głos z serca".

Festiwal, w formie konkursu, będzie promował utalentowanych artystów z dysfunkcją wzroku – niewidomych lub słabo widzących, którzy nie funkcjonują w środowisku profesjonalnych muzyków. Dzięki konkursowi mogą zostać zauważeni i rozpocząć prawdziwą karierę zawodową.
W trakcie wstępnych przesłuchań spośród 19 wokalistów z całej Polski jury w składzie: prof. Stefan Wojtas z Akademii Muzycznej w Krakowie, Zbigniew Wodecki – muzyk, wokalista, Jan Poprawa (krytyk muzyczny i Andrzej Zarycki – kompozytor wybrało pięciu wokalistów, którzy zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego.
Katarzyna Nowak z Wrocławia, Anna Rossa z Katowic, Piotr Zemła z Koszalina, Grzegorz Dowgiałło i Łukasz Żelechowski – obaj z Krakowa mają szansę na reprezentowanie Polski na Festiwalu.
Każdy z wybranych wokalistów zwrócił uwagę jury. Według Zbigniewa Wodeckiego na światowym festiwalu mogą nas reprezentować Piotr Zemła, Grzegorz Dowgiałło i Łukasz Żelechowski. Ten ostatni zauroczył swoim fantastycznym głosem. Prof. Wojtas zwróciłł uwagę również na Piotra Zemłę, Grzegorza Dowgiałło i Annę Rossa, której piosenka została skomponowana w oryginalnych harmoniach. Dobre wrażenie na jury zrobiła Katarzyna Nowak i zaśpiewana przez nią ballada.
Eliminacje ogólnopolskie zaplanowano na marzec 2013 roku a koncert finałowy odbędzie się w listopadzie przyszłego roku w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie.
Osoby zakwalifikowane do występu na festiwalu będą współpracować ze znanymi kompozytorami i autorami tekstów, którzy przygotują dla nich nowe piosenki.
Ponieważ jest do ogromne przedsięwzięcie organizatorzy liczą na pomoc wolontariuszy. Zainteresowani, którzy znają język obcy, obsługują komputer mogą przesyłać zgłoszenia na adres e-mailowy: volontariat@jordan.pl .

Kat

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również