Niezwykłe kobiety w niezwykłym projekcie

Od 9.00 rano 12 maja w salach Miejskiego Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie’” w Katowicach trwały przygotowania do wyjątkowej sesji fotograficznej. Na realizację niezwykłego projektu „Niepełnosprawna i piękna” przyjechały kobiety z całej Polski. Ten projekt to inicjatywa dwóch kobiet: Jednookiej Wojowniczki — Anety Skrzypek z Mysłowic i fotografki Kasi Zaremby.

Ta sesja miała pokazać ich piękno i kobiecość, zmienić postrzeganie samych siebie. Profesjonalny makijaż i piękne fryzury pomogły wydobyć z kobiet ich siłę i dodać im pewności siebie.
Aneta Skrzypek zorganizowała to spotkanie chcąc pomóc kobietom z niepełnosprawnościami uwierzyć w siebie.

– Kobiety pragną zadowolić cały świat, a o sobie myślą dopiero na końcu. Przez tę chwilę kiedy zajmują się nimi makijażystki i fryzjerka, mogą myśleć tylko o sobie i swojej urodzie. Makijaż i fryzura wydobywają z nich piękno, którego na co dzień nie widać.

– Wlykonywałam zdjęcia dla Szlachetnej Paczki, działam na rzecz katowickiego Hospicjum Cordis, a teraz pragnę zrobić coś więcej dla osób z niepełnosprawnościami – wyjaśnia swoje twórcze uczestnictwo Kasia Zaremba.

Najdłuższą trasę pokonała Justyna Nowogrodzka poruszająca się na wózku, która na tę sesję przyjechała ze Szczecina.

Agnieszka Pszowska ze Zbrosławic przybyła na sesję będąc w ciąży i stwierdziła, że właśnie teraz potrzebuje podkreślenia swojej urody i atrakcyjności.

Wyjątkową atmosferę podkreślała niskorosła 15-letnia Sara Obierzyńska-Chodos z Sosnowca, która biegała od jednej dziewczyny do drugiej i przyglądała im się z zaciekawieniem jak zmieniają się w prawdziwe modelki. Sama też była zachwycona swoją fryzurą i pięknym makijażem.

Dziewczyny po wezwaniu ich przed obiektyw aparatu Kasi Zaremby na początku były nieśmiałe i stały zupełnie sztywno, dopiero po zachęceniu ich do rozluźnienia się i do uśmiechu, po okrzykach otuchy od pozostałych, nabierały pewności siebie i śmiało przybierały różne pozy, nieźle bawiąc się – jak na wybiegu podczas pokazu mody.

Kobiety pozowały na ściance pięknie przybranej żywymi kwiatami i same wyglądały jak dobre wróżki.

W pierwszej części sesji wzięło udział 13 kobiet z niepełnosprawnościami. Druga część będzie miała miejsce 26 maja, w tym samym miejscu. Na portalu zrzutka.pl cały czas trwa zbiórka na drobne wydatki związane z zapewnieniem poczęstunku i pamiątek dla kobiet, które przyjadą na sesję do Katowic.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. Ewa Maj

Data publikacji: 16.05.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również