Nowatorski konkurs wokalny

Nowatorski konkurs wokalny

1 maja 2019 roku rusza nabór zgłoszeń do pierwszej edycji Przeglądu Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność". Jest to najnowszy projekt kulturalny Fundacji „Wygrajmy Razem", który będzie realizowany wspólnie z Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a do rywalizacji o atrakcyjne nagrody finansowe mogą stanąć wszyscy wokaliści w wieku 15 – 25 lat.

Przegląd będzie miał trzy etapy, z których dwa (półfinał i finał) zostaną zorganizowane w piwnicy teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Uczestnicy zakwalifikowani do konkursu w pierwszym etapie eliminacji będą mieli za zadanie wykonanie polskich piosenek opowiadających jakąś historię. Zaśpiewają je w półfinale (drugi etap), a oceniać ich będzie przy oświetlonej sali jury składające się z profesjonalnych artystów, reprezentujących środowisko osób niewidomych. Będą to zatem prawdziwe „PRZESŁUCHANIA W CIEMNO”.

Kolejną innowacją będzie fakt, iż finał projektu odbywać się będzie w całkowitym mroku, co pozwoli stworzyć niepowtarzalny klimat i atmosferę wpływającą na całkowicie inną percepcję sztuki i kształtowanie wyobraźni wśród widzących odbiorców (finałowe jury, publiczność, wokaliści).

Przegląd „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność” będzie jednym z wydarzeń cyklicznego Festiwalu Kultury ZagłębieWood w Dąbrowie Górniczej.

Warunki zgłoszenia i pozostałe informacje o konkursie dostępne będą na stronie www Pałacu Kultury Zagłębia www.palac.art.pl w zakładce AKTUALNOŚCI.

pr
Data publikacji: 24.04.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również