„Podwieczorek i Muzyka” – cykl spotkań w Galerii „Apteka Sztuki”

Jako ludzie rozróżniamy pięć smaków. Czy na pewno? Kulinarnie rzecz biorąc – jak najbardziej, zaś jeśli chodzi o gust muzyczny – będzie ich sześć. Tyle samo cyklicznych spotkań pod hasłem „Podwieczorek i Muzyka” organizuje śródmiejska Galeria „Apteka Sztuki” ZAZ, która zaprasza na jedyną w swoim rodzaju ucztę dla uszu i podniebienia.

Projekt realizowany we współpracy z Warszawskim Konwersatorium Muzycznym. Na patrona wydarzenia wybrano Fryderyka Chopina, z uwagi na przypadającą w tym roku 210. rocznicę urodzin artysty.

Począwszy od środy, 22 lipca, co dwa lub trzy tygodnie odbędą się spotkania, podczas których rozmowa z mentorem na temat przewodni wieczoru idealnie wkomponuje się w występ muzyczno-wokalny uczniów Konwersatorium.

W najbliższą środę, 22.07, w godzinach 17:00-19:00 posłuchamy amerykańskiej muzyki gitarowej (blues) oraz dowiemy się o związanych z nią kontekstach kulturowych.

Gościem wieczoru będzie dr Marek Szopski, amerykanista i socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Każde ze spotkań z cyklu #PiM będzie połączone z poczęstunkiem, zaś miejscem wydarzeń jest siedziba Galerii – al. Wyzwolenia 3/5. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, widownia pomieści maksymalnie 20 osób (zapisy gości, dla których przewidziano wstęp wolny – na portalu Facebook na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/763641974371908, wystarczy kliknąć w przycisk „Zarezerwuj miejsce”).

Możliwości techniczne gwarantują na szczęście znacznie większy zasięg – na facebookowym profilu Galerii będzie miała miejsce transmisja na żywo, dzięki czemu relację ma szansę obejrzeć nieograniczona liczba widzów z całego świata.

Następne spotkania będą odbywały się kolejno: 5 sierpnia, 26 sierpnia, 9 września, 23 września oraz 7 października 2020 r. o stałej godzinie, początek o 17:00.

Projekt finansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

pr/

Data publikacji: 17.07.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również