Poszukiwani wolontariusze do ekipy Nieprzetartego Szlaku! Rekrutacja online

Fundacja Nieprzetartego Szlaku poszukuje wolontariuszy do nowo powstającego zespołu. Można wziąć udział w organizacji festiwali, wydarzeń artystycznych lub zaangażować się w międzynarodowe projekty dobrze się przy tym bawiąc i budując trwałe relacje. 

Organizatorzy z Nieprzetartego Szlaku od ponad 30 lat zajmują się wspieraniem rozwoju osób z niepełnosprawnościami poprzez szeroko rozumiane działania artystyczne i arteterapeutyczne. Organizują całoroczny cykl imprez artystycznych (plastycznych, muzycznych, teatralnych) realizowanych w Polsce, Ukrainie i Białorusi; prowadzą warsztaty, szkolenia i konsultacje oraz systematycznie współpracują z wolontariuszami. A już w najbliższych dniach zapraszają nowe osoby chętne do współtworzenia i współorganizacji w Lublinie międzynarodowych wydarzeń artystycznych.

– Nabór nowych wolontariuszy to taka zapowiedź, wstęp do kolejnej edycji Nieprzetartego Szlaku. Szykujemy się już do najbliższych wydarzeń, ale tak naprawdę przed nami rok intensywnej pracy organizacyjnej, artystycznej i warsztatowej. Zapraszamy do tej przygody każdego, kto ma chęć, kogo zaciekawiły nasze wspólne działania z osobami z niepełnosprawnościami. Zapewniam, że ‘przecieranie szlaku’ to przygoda, która może mieć wpływ na całe życie… – mówi Agnieszka Wojnarowska-Śmietana z Fundacji Nieprzeratego Szlaku.

Rejestracja odbywać się będzie poprzez formularz online (https://cutt.ly/zW4LHV6 ). Organizatorzy zapewniają współpracę w oparciu o umowę o wolontariat, wystawiają niezbędne zaświadczenia do szkoły czy na uczelnie. Zaangażowanie w działania Fundacji stwarza wolontariuszom możliwości zdobycia doświadczenia przydatnego w obecnej lub przyszłej pracy oraz rozwijania umiejętności z zakresu pedagogiki, terapii, organizacji wydarzeń, współpracy z mediami, promocji, pracy w grupie, zarządzania projektami oraz zasobami ludzkimi i wielu innych. W zależności od zainteresowań i predyspozycji samego wolontariusza. W ramach współpracy zapewnione będzie także stałe wsparcie ze strony koordynatora wolontariuszy. Warto być może rozważyć, czy nie skorzystać z tej propozycji.

Dlaczego warto do nas dołączyć? Myślę, że przede wszystkim dlatego, że mamy naprawdę duży wachlarz działań, którymi się zajmujemy. Zarówno jeśli chodzi o pracę, jak i w kontekście dobrej zabawy. Mamy możliwość zostania współorganizatorami festiwali, mamy do dyspozycji Ośrodek Teatralny w Skrzynicach, który zapewnia nieskończoną ilość rozrywki, w tym m.in. strzelanie z łuku, które skradło moje serduszko; możemy zajmować się promocją, współpracą z mediami. Dla mnie jest to również bardzo interesujące w kontekście mojego zawodu – pedagoga specjalnego, mam okazję do obserwacji oraz uczenia się od osób posiadających naprawdę dużą wiedzę i doświadczenie we współpracy z osobami z niepełnosprawnościami – mówi Agata Gajo, koordynatorka wolontariatu w Fundacji Nieprzetartego Szlaku.

Przedstawiciele z Fundacji gwarantują wolontariuszom rozwój, dobrą zabawę i przyjazną atmosferę, a współpracę opierają na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Organizatorzy zapraszają do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, aby uzyskać więcej informacji lub do wypełnienia od razu formularza kontaktowego – https://cutt.ly/zW4LHV6

Będą się odzywać do każdego chętnego. Nawet jak masz za dużo na głowie – dorzuć jeszcze wolontariat!

Termin: 19-26 września
Miejsce: Rekrutacja online; Fanpage „Nieprzetartego Szlaku” na Facebooku;

Wydarzenie na Facebooku:

https://fb.me/e/1KmjQCDrv

Strona www:

http://nieprzetartyszlak.eu/wolontariusze/

Fanpage:

https://www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku/

Zobacz galerię…

Info: Fundacja Nieprzetartego Szlaku, fot. Agnieszka Gontarska, Wiktoria Kwiecień

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również