Powstała polska piosenka na MŚ w Katarze

MC Sobieski udostępnił w piątek 11 listopada br. klip do „Hymnu reprezentacji Polski na mundial 2022 ”. „Cały świat stoi przed nami otworem. Jesteśmy narodem, który nieraz skakał w ogień. Polak nie ugina kolan, idziemy po swoje. Niezłomne nadzieje tlą się w nas od pokoleń.” – rapuje 40-latek pochodzący z Kalisza.

Artysta cierpi na nieuleczalną chorobę oczu, która prowadzi do stopniowej utraty wzroku. W 2012 roku zajął drugie miejsce w konkursie na polski hymn Euro, a cztery lata później nagrał kolejny utwór zagrzewający do walki naszą kadrę. Jego klipy na kanale YouTube obejrzało miliony ludzi, zostawiając mnóstwo pozytywnych komentarzy.

– Mój najnowszy utwór nosi tytuł „Nowa nadzieja”, gdyż każdy turniej to nowa szansa. Od dziecka kibicuję naszej drużynie i pomimo tego, że zdarzały się gorsze chwile, to nigdy nie straciłem wiary w naszą reprezentację. Moim marzeniem jest, aby po raz kolejny moja piosenka dotarła do polskich piłkarzy i tchnęła w ich serca wiarę i nadzieję wyznaje MC Sobieski.

– Pomimo tego, że wzrok mi już nie pozwala na śledzenie tego, co się dzieje na ekranie telewizora, to nadal czerpię ogromną przyjemność z każdego meczu naszej kadry. Byłem i będę z nimi w tych pięknych chwilach, nie opuszczę ich także, jeśli nadejdą te gorsze. Liczę, że na tegorocznym turnieju, uwolnią cały potencjał, który w nich drzemie, dając polskim kibicom piłkarskie emocje. Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe – podkreśla raper.

Link do klipu na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=TtIBrHeWr3M

pr/, fot. archiwum MC Sobieskiego

Data publikacji: 12.11.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również