Poznaj inkluzywną społeczność Niedzielowa! Premiera serialu „Zabawne Niedziele”

Czas na powrót do dzieciństwa i radosnych rodzinnych wycieczek dzięki nowej produkcji animowanej Cartoonito! Serial „Zabawne niedziele” pokazuje zróżnicowaną społeczność Niedzielowa. Jedną z postaci jest Nicky, która posługuje się językiem migowym. W polskiej wersji językowej głosu udzieliła jej Michalina Szary, która sama jest osobą niedosłyszącą. „Zabawne niedziele” zadebiutują już w poniedziałek 17 czerwca na kanale Cartoonito.

„Zabawne niedziele” to pełna rozrywki produkcja, której akcja dzieje się w miasteczku na wybrzeżu, czyli w Niedzielowie. Umieszczona pomiędzy polami upraw arbuzów a Piknikowym Wzgórzem miejscowość tętni życiem. W wąskich urokliwych uliczkach znajdują się równie urokliwe sklepy, a miejski skwer gości wielu ulicznych muzyków, sprzedawców kwiatów i jedzenia. Zaledwie kilka minut od skweru znajduje się ciepła Niedzielna Plaża, która wita wypoczywających z otwartymi rękoma.

W centrum wydarzeń jest trójka dzieci: Sonia, Hugo i Mel. Często bawią się z najlepszą przyjaciółką Nicky, osobą niesłyszącą, która komunikuje się za pomocą języka migowego. Różnorodność społeczności i inkluzywność to narracyjny trzon produkcji. Nicky mieszka w latarni ze swoją mamą i adoptowanym psem Jolly. Jest stałą członkinią grupy, a także niesamowicie utalentowanym dzieckiem. Fakt, że korzysta z aparatu słuchowego jest celebrowany, a jej umiejętność posługiwania się językiem migowym to prawdziwa supermoc!

Serial pokazuje autentyczną reprezentację kultury osób niesłyszących i społecznego aspektu – podkreśla, że stanowią integralne części życia. Te kwestie były istotne w procesie castingu postaci Nicky. W Polsce postać dubbinguje Michalina Szary, która – podobnie jak Nicky – jest osobą niedosłyszącą. Twórcom serialu, Warner Bros. Discovery, a także realizatorom polskiej wersji językowej bardzo zależało na tym, aby polski dubbing odzwierciedlał pełną reprezentację zróżnicowanych grup społecznych pokazanych w serialu. Polska wersja językowa została zrealizowana przez studio Iyuno Polska, a reżyserem dubbingu został Adam Łonicki.

Sprawdź, jak wyglądało nagrywanie dubbingu w warszawskim studiu i poznaj Michalinę Szary!

Świat „Zabawnych niedziel” przenosi do dni w dzieciństwie, kiedy cieszyliśmy się rodzinnym czasem, szkoła i praca nie istniały, a jedyne plany, to… plany na zabawę! Serial stworzyła Nuria González Blanco („Późne popołudnie”, „Wyspa Puffinów”) wspólnie z Paulem Youngiem („Sekret wilczej gromady” i „Żywiciel”). Kreskówka została wyprodukowana we współpracy z Fís Eireann/Screen Ireland, Creative Europe i Coimisiún na Meán/Irish Broadcasting Authority.

Dołącz do ekipy tego uniwersum: na widzów czeka wesoły rozgardiasz rodzinnych wycieczek!

Oglądaj „Zabawne niedziele” w Cartoonito. Emisja codziennie o 15:00.
***
O Cartoonito
Cartoonito, będący częścią Warner Bros. Discovery Kids & Family, to kanał telewizyjny skierowany do najmłodszych widzów, który dostarcza najlepsze animacje dla przedszkolaków, takie jak „Batwheels”, „Królik Bugs: nowe konstrukcje”, „Tomek i przyjaciele”, „Pająk Lucas” i wiele innych. Cartoonito jest miejscem wypełnionym śmiechem i pozytywną energią, w którym dzieci i ich rodziny mogą czuć się bezpiecznie wśród zaufanych bohaterów. Cartoonito wspiera potencjał każdego przedszkolaka poprzez celebrowanie jego wyjątkowości i zachęcanie go do traktowania innych z empatią, szacunkiem i uczciwością. Kanał oferuje doskonałą mieszankę nowoczesnych kreskówek ze świata kultowych marek Warner Bros. Discovery wyprodukowanych przez Warner Bros. Animation oraz Cartoon Network Studios.

kat/, grafika. mat. prasowe

Data publikacji: 19.06.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również