Projekt „5 Zmysłów” po raz szósty w Poznaniu

Projekt „5 Zmysłów" po raz szósty w Poznaniu

Już 22 września br. rozpoczyna się szósta edycja projektu „5 Zmysłów" opartego na wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych adresowanych do osób z niepełnosprawnością. Nie może Cię tam zabraknąć!

Tegoroczna edycja zawiera w sobie wyjątkowy idiom.
– Mówimy o TABU. Chcemy oddać głos, także medialny, osobom niepełnosprawnym – twierdzą organizatorzy. – Pragniemy poznać i upowszechnić poglądy tych osób na prawo, gospodarkę czy seksualność. Dążąc do uczciwej demokracji na poziomie społecznym i medialnym, mamy nadzieję rozpętać dyskusję na te tematy. Sukces projektu w znacznej mierze zależy od zaangażowania medialnego. Liczymy na Państwa pomoc w realizacji misji uprawomocnienia głosów dotychczas przemilczanych, głosów niepełnosprawnych.

Poza cyklami warsztatów dotyczących reportażu, „5 Zmysłów” poszerza się w tym roku o specjalne szkolenia dla instruktorów.

Wydarzenie zainaugurują dwa spektakle Teatru 21 w reżyserii Justyny Sobczyk, które odbędą się 22 i 24 września. W tym roku postawiono na reportaż oraz fotografię (we współpracy z Instytutem Reportażu), a prace uczestników będą wykorzystane w listopadowym wydarzeniu finałowym. Bez wątpienia ponownie zaskoczą nas niezwykłe historie tych ludzi. Niejednokrotnie są to opowieści, którymi warto się dzielić. Celem jest stworzenie takiej mobilnej wystawy, aby móc ją zaprezentować w innych miejscach.

Organizatorem „5 Zmysłów” jest Stowarzyszenie Edukacyjne MCA z siedzibą w Poznaniu, przy TABU współogranizacji podjęło się Centrum Kultury Zamek. Tegoroczna jego edycja odbędzie się dzięki wparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań i Powiatu Poznańskiego.
pr
Data publikacji: 02.09.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również