Śląski Nieprzetarty Szlak nie próżnuje

Śląski Nieprzetarty Szlak nie próżnuje

Nieprzetarty Szlak... to międzynarodowy ruch osób niepełnosprawnych, ich instruktorów i wolontariuszy, którzy poprzez systematyczne, całoroczne działania artystyczne, organizację imprez i pracę wychowawczą dążą do osobistego rozwoju jego uczestników oraz zmiany sytuacji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

W 2005 roku nieprzetarty Szlak rozwinął się w południowej części Polski pod nazwą Śląskiego Nieprzetartego Szlaku, jego siedziba znajduje się w Gliwicach, zaś wydarzenia artystyczne odbywają się w wielu miastach województwa śląskiego.
Ostatnim przedsięwzięciem zorganizowanym w ramach tego ruchu były VIII Gliwickie Spotkania Tęczowe, które odbyły się 23 października w sali Miejskiego Domu Kultury w Gliwicach, filia w Bojkowie.
Zgromadziły one 160 występujących osób z niepełnosprawnością (z opiekunami ok 240 gości), reprezentujących 19 placówek z województwa śląskiego.
Organizatorami tej edycji Spotkań Tęczowych byli WTZ Tęcza w Gliwicach oraz Miejski Dom Kultury Centrum Integracji Niepełnosprawnych w Gliwicach.
wok/rhr

fot. dostarczył Śląski Nieprzetarty Szlak

Zobacz galerię…

Data publikacji: 03.11.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również