Spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na PJM w Opolu po raz pierwszy

Po raz pierwszy na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w sobotę, 7 maja zaprezentowany zostanie spektakl “Królowa Śniegu” z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na polski język migowy. Będzie to znaczne udogodnienie dla osób niedowidzących i niewidomych oraz niedosłyszących i głuchych.

To wydarzenie będzie możliwe dzięki współpracy twórców spektaklu z Opolskim Oddziałem PFRON oraz Opolskim Odziałem Polskiego Związku Głuchych.

Przygotowanie takiej wersji spektaklu „Królowa Śniegu” było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

“Królowa śniegu” to uniwersalna i wielowątkowa baśń, dotykającą tematów przemijania, dojrzewania i starzenia się w kontekście wspólnych, międzypokoleniowych doświadczeń. To spektakl, który ma skłaniać do refleksji nad problemem istnienia zła w naszej codzienności.

Więcej o spektaklu: http://teatrlalki.opole.pl/spektakl/krolowa-sniegu/?fbclid=IwAR14olxQqh3lCCF03hbQnmHjk72cvRiHGkEucXODRu59oMni_nUYqd19O-E

Inicjatorzy przedsięwzięcia nadzieję, że ten pierwszy spektakl wkrótce przerodzi się w działanie cykliczne.

rhr/, fot fanpage OTLiA

Data publikacji: 30.04.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również