Spotkania, piknik, pokazy, warsztaty… i nie tylko

Spotkania, piknik, pokazy, warsztaty... i nie tylko

Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych zaprasza na swoje kolejne przedsięwzięcia organizowane w Galerii Stańczyk przy ul. Królewskiej 94 w Krakowie.

12 marca (wtorek), godz. 15,00
Spotkanie z mieszkającą we Wrocławiu niewidomą od wczesnego dzieciństwa poetką i prozatorką, członkinią Związku Literatów Polskich Haliną Kuropatnicką-Salamon. Jest autorką tomików poezji, opowiadań adresowanych do wszystkich grup wiekowych, w tym dzieci i młodzieży, a jej artykuły publicystyczne były wykorzystywane w audycjach radiowych. Jedną z jej pasji jest język esperanto, w którym również tworzy, przekłada i opracowuje materiały publicystyczne.

17 marca (niedziela), godz. 12,00-18,00
Wielkanocny Piknik z Jajem, na którym będzie można podziwiać i nabyć akcesoria świąteczne wykonane przez artystów z niepełnosprawnością, rękodzieła i obrazy, będzie też okazja by raczyć się domowymi wypiekami i i gorącymi ziemniaczkami z grilla.

Ponadto poleca nowo wydaną, frapującą, dostępną w galerii książkę (260 stron) „Listy wierszem pisane” Wandy Jajko i nie żyjącego już Karola Filo. Ich historia zaczęła ok 2000 roku na organizowanym przez Fundację turnusie rehabilitacyjnym w Chotowej…
To najpiękniejszy dialog wierszem jaki dotychczas czytałem. Dwoje dojrzałych ludzi dźwigający bagaż własnych przeżyć potrafi z taką młodzieńcza fantazję pisać o uczuciu, które, jak się okazuje, „dopada” człowieka w każdym wieku. Dwie różne poetyki, dwa sposoby przekazu a jednak tworzące jedną całość. Te wiersze, które na pozór tylko są w opozycji nie potrafią istnieć bez siebie podobnie jak ich autorzy – Wanda Jajko i Karol Filo. Jestem pełen podziwu. Ryszard Rodzik, czerwiec 2010 r.

16-17 marca (sobota, niedziela)
Fundacja Sztuki poleca również pokazy, warsztaty i wykłady organizowane pod hasłem „Dotknijmy różnorodności” w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Collegium Medicum Uniwersytety Jagiellońskiego, przy ul. św. Łazarza 16 aula A, szczegóły na plakacie (pobierz).

Piotrr

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również