Spotkanie „Pokaż się” o włączaniu osób LGBT+ z niepełnosprawnością wzroku

Jesteśmy o krok od kolejnej edycji festiwalu Open The Door w Katowicach. Jak co roku obok zaproszonych spektakli pojawią się różnorodne wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich będzie szczególne spotkanie odbywające się przed spektaklem „Wybierając zakazane”:

„Pokaż się!” – o queerowaniu z niepełnosprawnością wzroku

„Pokaż się!” to projekt kolektywu Śląsk Przegięty skupiający się na włączaniu osób LGBT+ z niepełnosprawnością wzroku w społeczność queerową. Ile niewidomych i niedowidzących osób LGBT+ mieszka w Polsce? Co o nich wiemy?

Wykluczenia mogą przyjmować rozmaite formy i wymierzone są w różne grupy społeczne. Od wielu lat jesteśmy coraz bardziej wrażliwi na ich dostrzeganie oraz przeciwdziałanie ich objawom. Co jednak zrobić, gdy jedna osoba podlega kilku różnym formom marginalizacji?

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy przeszkodą w kontaktach międzyludzkich jest nie tylko brak tolerancji wobec orientacji seksualnej, ale również fizyczna niepełnosprawność czy wyznawana religia.

Na spotkaniu porozmawiamy o tym, czym są wykluczenia krzyżowe i jak sobie z nimi radzić. W dyskusji udział wezmą Jarosław Gudowski i Kamil Cebula z kolektywu Śląsk Przegięty.

„Pokaż się!” – o queerowaniu z niepełnosprawnością wzroku
2 czerwca o godz. 17:30, Duża Scena, Foyer I-go balkonu
bilety w cenie 1 zł  do nabycia w kasie teatru oraz online: KUP BILET

Serdecznie zapraszamy!

Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego

Data publikacji: 29.05.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również