Talenty artystyczne poszukiwane

Talenty artystyczne poszukiwane

Do 31 maja osoby z niepełnosprawnościami, zamieszkujące na terenie powiatu poznańskiego, mogą zgłaszać uczestnictwo w VII Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Zlot Talentów". Na laureatów czekają nagrody rzeczowe. Zdobywca tytułu: „Talent Roku 2019" otrzyma nagrodę indywidualną.

Organizatorem Przeglądu jest Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Poznaniu, a bezpośrednim realizatorem zadania – Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Projekt jest finansowany z budżetu Powiatu Poznańskiego.

Pierwsza edycja „Zlotu Talentów” została zorganizowana w 2013 roku. Pomysł Przeglądu zrodził się z obserwacji zaangażowania osób z niepełnosprawnościami – głównie uczestników placówek rehabilitacyjno-terapeutycznych – w różnego rodzaju przedsięwzięcia plastyczne, wokalne, teatralne, fotograficzne i improwizatorskie. Nie sposób było nie dostrzec potencjału artystycznego, jaki w nich drzemie. Większość tych osób, właśnie dzięki uczestnictwu w zajęciach terapeutycznych, nauczyła się samodzielnego podejmowania artystycznych wyzwań. Po pierwszych występach na scenie powoli znikał stres i trema, a na ich miejscu pojawiły się: odwaga, motywacja oraz upór w dążeniu do celu. Kto nie lubi wygrywać?

Główną ideą „Zlotu Talentów” jest promocja twórczych uzdolnień i możliwości osób z niepełnosprawnościami. Każdego roku swoje umiejętności artystyczne prezentują osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi (np. z dysfunkcją wzroku), uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy z terenu powiatu poznańskiego. W Przeglądzie mogą brać czynny udział również indywidualne osoby z niepełnosprawnością, bez względu na wiek czy rodzaj schorzenia. Jedynym warunkiem jest posiadanie ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenia równoważnego) oraz zamieszkiwanie na terenie powiatu poznańskiego.

Podczas finałowej uroczystości, zaplanowanej na 13 września, uczestnicy będą mieli możliwość prezentacji swoich talentów w pięciu kategoriach: plastycznej, fotograficznej, filmowej, muzycznej i teatralnej. Teledyski, prezentacje wokalne i teatralne mogą być przygotowane na dowolny temat. W kategorii fotograficznej tematem prac jest martwa natura w kadrze i dzika przyroda w obiektywie. Kategoria malarstwo obejmuje z kolei szkice węglem o dowolnej tematyce, prace na temat „W krzywym zwierciadle” wykonane akwarelą, akrylem lub farbą olejną, także prace płaskie w temacie „Ptaki na niby” (pastel, tusze, akwarela, tempera, gwasz, olej, batic, collage, techniki własne).

Uroczysta Gala odbędzie się 13 września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mosinie.

Szczegółowe informacje na temat Przeglądu, regulamin, karta zgłoszenia (należy przesłać ją w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja), karta opisu i oświadczenia zgody na wykorzystanie i przetwarzanie wizerunku dostępne są na stronie www.maltadom.fc.pl oraz poniżej. Kontakt: (61) 819 44 46, 507 117 248, maltadom@wp.pl

Dokumenty do pobrania

Zaproszenie

Regulamin

Karta zgłoszenia

Karta zgłoszenia

Karta opisu

Oświadczenie

Karolina Kasprzak

Data publikacji: 02.04.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również