Teatr Powszechny w Poznaniu rozpoczął działalność

Teatr Powszechny w Poznaniu rozpoczął działalność

W Centrum Kultury Zamek w Poznaniu spektaklem „Endspiel" w reżyserii Jacoba Hohne teatru RambaZamba z Niemiec, 27 lutego rozpoczął działalność Teatr Powszechny przeznaczony, zgodnie ze zobowiązującą nazwą, dla wszystkich.

W repertuarze teatru zaplanowano cztery spektakle, w których uczestniczą m.in. osoby z niepełnosprawnością, uzależnione lub zagrożone wykluczeniem społecznym.

Projektów arteterapeutycznych – czyli rehabilitacji przez sztukę jest wiele, ale najczęściej dokonania uczestników arteterapii nie są powszechnie znane. W założeniu twórców projektu jest powstanie sceny, gdzie nie będzie taryfy ulgowej a artyści ponoszą pełną odpowiedzialność za spektakl. I to dla osób z niepełnosprawnością jest ważne, że nie będą grać tylko dla swoich opiekunów i terapeutów, ale dla szerokiej publiczności.

Już w kwietniu będzie można zobaczyć sztukę przygotowaną przez członków pracowni teatralnych, działających przy ośrodkach zajmujących się osobami chorymi psychicznie w reżyserii Janusza Stolarskiego. W maju planowana jest premiera spektaklu „Między jawą a snem” w reżyserii Małgorzaty Walas i Katarzyny Klebby, przygotowanego przez członków grupy teatralnej Wiem Kiedy Nie Mogę.

Do końca roku Teatr Powszechny pokaże też cztery przedstawienia gościnne, przygotowane przez zespoły z kraju i zagranicy.
kat/
Data publikacji: 23.02.2016 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również