V edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

Ruszyła V edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki - ogólnopolskiego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. Jeśli kochasz śpiewać, muzyka jest Twoim życiem i chcesz zmierzyć się z najlepszymi, w równej walce o statuetkę Zaczarowanego Ptaszka, zgłoś się do konkursu!

Już piąty raz najlepsi wokaliści zaśpiewają dla krakowskiej publiczności i widzów TVP2. Na scenie towarzyszyć im będą: Hanna Banaszak, Budka Suflera, Ania Dąbrowska, Kasia Kowalska, Muniek Staszczyk oraz Łukasz Zagrobelny. Od początku jego istnienia, opiekę artystyczną nad Festiwalem sprawuje Irena Santor.

Finałowe koncerty poprowadzą jak zawsze Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr i Anna Dymna – organizatorka i pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych. Kategoria dziecięca -od 10 do 16 roku życia oraz kategoria młodzieży i dorosłych (powyżej 16 roku życia). Kandydatów oceniać będzie profesjonalne jury złożone z artystów, dziennikarzy, znawców piosenki. Ze wszystkich zgłoszeń komisja selekcyjna wybierze 100 najbardziej interesujących. Potem jury kwalifikacyjne wyłoni z nich 30 półfinalistów (po 15 w każdej kategorii). 2 maja w Łazienkach Królewskich w Warszawie wybrani zostaną finaliści, którzy 13 czerwca na Rynku w Krakowie zaśpiewają z gwiazdami i walczyć będą o nagrody!

Wszyscy młodzi ludzie, którzy dotarli do finałów poprzednich czterech edycji wydarzenia, podkreślają, że zmieniło ono ich życie. Nie tylko stali się bardziej pewni siebie i uwierzyli, że warto rozwijać swój talent. Ich świat otworzył się także w całkiem dosłownym sensie. Coraz więcej koncertują w całym kraju. Są zapraszani na scenę przez największe sławy polskiej estrady. Ich muzyczne dokonania śledzić można na stronie internetowej festiwalu. Zwycięzca edycji 2006, Łukasz Żelechowski śpiewająco zdobył w zeszłym roku szczyt Kilimandżaro, a Karolina Sawka, laureatka edycji 2007, jako podopieczna Fundacji „Mimo Wszystko” popłynęła w rejs po Wyspach Kokosowych. Dzięki Zaczarowanej Piosence spełnili swoje marzenia.

Co zrobić, by zgłosić się do piątej edycji Festiwalu? Wystarczy nagrać swoją ulubioną piosenkę (koniecznie po polsku!) na kasetę vhs, lub płytkę dvd. Ze strony www.zaczarowana.pl ściągnąć kartę zgłoszeniową i wypełnić. Dostępne są tam także wszystkie niezbędne informacje dotyczące materiału zgłoszeniowego.

Organizatorami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki są: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Telewizja Polska S.A., Narodowe Centrum Kultury, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacja Kronenberga.

Na zgłoszenia czekamy do 16 marca 2009 r pod adresem: Festiwal Zaczarowanej Piosenki, TVP S.A. , ul. J.P. Woronicza17 blok L2 pok 12, 00-999 Warszawa

 

Festiwal Zaczarowanej Piosenki

Kontakt: 022. 547 87 90, 022. 547 87 91

e-mail: biuro.festwialowe@zaczarowana.pl

wszystkie informacje: www.zaczarowana.pl

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również